reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
Exclusive
czwartek, 29 czerwiec 2017 10:45

 

W najnowszej kolekcji Pretty Girl kobiety odkryją energię słońca z tropikalnych plaż zaklętą w kolorowych printach . 
W modnych w tym sezonie długich sukniach w stylu boho, odnajdzie się każda z nas na wakacyjnych plenerach . 
Gorący klimat, to nasycona kolorystyka, która przejawia się w naszej kolekcji w delikatnych, naturalnych tkaninach z wiskozy .

wtorek, 27 czerwiec 2017 14:32

Rodzinne przedsiębiorstwo Alles w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. Tworzenie bielizny spełniającej oczekiwania kobiet (różnorodność konstrukcji i fasonów), a także wiarygodność marki są cechami pozwalającymi na uznanie firmy za wyjątkową. Szczególna jest również determinacja, z jaką pani Alicja Wojciechowska, nagrodzona tytułem Kobiety Charyzmatycznej wraz ze swoją rodziną, spełnia swoje marzenia, nie zapominając o innych...

IMG 8854a f

Rozwój firmy oraz trendy w bieliźniarstwie

Początki działalności firmy Alles przypadły na niełatwy okres transformacji gospodarczej w Polsce, jednak jej założyciele – pani Alicja oraz Sławomir Wojciechowscy – dołożyli wszelkich starań, aby zamienić małą manufakturę, powstałą w 1992 r., w jeden z wiodących zakładów produkujących bieliznę w naszym kraju. Obecnie firma zatrudnia około 130 osób, dysponując stuprocentowo polskim kapitałem. - Przygotowujemy się do przekazania stopniowo sterów naszym dzieciom  – zdradza właścicielka.

poniedziałek, 22 maj 2017 14:31

- Być może samo życie zdecydowało, że znalazłam się w miejscu, w którym jestem. Tak się dzieje chyba u większości z nas. Rzadko która osoba z góry wie, kim będzie w przyszłości – przyznaje Grażyna Gąstał, prezes „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Grodzisku Mazowieckim i Laureatka Programu Kobieta Charyzmatyczna.

 

Od trzech lat pani Grażyna Gąstał jest prezesem „Społem”. Wcześniej, przez 20 lat piastowała stanowisko wiceprezesa. – W tamtym okresie uważano, że zarząd społemowski powinien mieć siwe włosy, więc kiedy na rozmowę przychodzili kontrahenci, to myśleli pewnie, że nie trafili do „Społem” – śmieje się i wyjaśnia, że po przejściu na emeryturę poprzedniego prezesa w naturalny sposób awansowała.

Grażyna Gąstał urodziła się i wychowała w Grodzisku Mazowieckim. Skończyła szkołę o profilu ekonomicznym i została księgową. Warto dodać, że praca w „Społem” była jej pierwszą, jednak dzięki determinacji i chęci rozwoju, późniejsza pani prezes nie osiadała na laurach. Powoli pięła się po szczeblach kariery.

piątek, 03 luty 2017 10:17

Garnitury z Bytomia - najważniejsze jest mieć swój styl

Bytom, w oparciu o wieloletnie doświadczenie połączone z nowoczesną technologią, specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji kolekcji formalnej mody męskiej. Firma posiada obecnie 103 sklepy w całej Polsce, ale jej sieć dynamicznie się powiększa.Bytom  został nagrodzony tytułem „The Best &More 2017” przez Magazyn Why Story.Rozmowa z Michałem Wójcikiem, prezesem firmy o wyzwaniach, modzie oraz specyfice handlu w branży odzieżowej.

Bytomkafleka

czwartek, 05 maj 2016 11:18

Wielu z nas lubi gadżety, choć się do tego nie przyznaje. Warto pamiętać, że gadżetomania jest również niebezpieczna. 

 

W XXI wieku gadżet kojarzy nam się głównie z nowinką technologiczną, czymś co jest niewielkie, ale efektowne i nawet jeśli nie jest przesadnie użyteczne, to jednak warto to mieć. Każdy zna kogoś, kto zawsze ma przy sobie dwa telefony, iPada w torbie oraz wielofunkcyjny zegarek z kompasem. -W przypadku „gadżetomani”, która jest bezpośrednio związana z modą, marketingiem, stylem życia, cywilizacją, łączy się ona bezpośrednio z tzw. „układem nagrody”, który powoduje, że człowiek szuka takich rzeczy czy zachowań, które pozwolą mu osiągnąć przyjemność - twierdzi dr Andrzej Bulzak, Dyrektor Instytutu Psychologii WSH w Sosnowcu. – Nie ma w tym nic złego, jeżeli wszystkie te zabawki pomagają nam w życiu. Problem zaczyna się, gdy zamiast nam pomagać zaczynają nad nami panować. Dotyczy to nie tylko urządzeń elektronicznych. Gadżetem może być wszystko – narzędzia, zegarek, telefon, komputer.

Droga do uzależnienia

Tym argumentem posługują się gadżeciarze, nie zważając na tempo rozwoju technologii. Niestety dzisiejsza nowość za dwa lata jest już zabytkiem. Właśnie dlatego moda i technologia zmieniają się tak szybko, a od gadżetów można się uzależnić. - Uzależnienie od gadżetów to zjawisko stosunkowo nowe, które nie jest jeszcze dobrze zbadane. Szczególnie narażone są na nie dzieci, które obecnie już od najmłodszych lat korzystają z tabletów, smartfonów i niestety często robią to bez nadzoru rodziców i w zupełnie nieograniczony sposób - mówi Dominik Kasprzyk, psycholog z Ośrodka Badań i Psychoterapii w Sosnowcu.

Uzależnienie od alkoholu, narkotyków zdarza się często, ale od gadżetów? Problem zaczyna się, gdy unikamy spotkań z rodziną, przyjaciółmi i wybieramy swój „gadżet”. Niestety u wielu osób odcięcie od „zabawki” wywołuje nieokreślony lęk. -Z psychologicznego punktu widzenia każde uzależnienie, które wkracza głęboko w psychikę ludzką i ogranicza jego wolność i staje się przymusem jest niebezpieczne. Należy pamiętać, że, kupowanie nowych gadżetów to wielka przyjemność – już Marilyn Monroe mówiła, że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy - mówi dr Bulzak.

Świadomy wybór

Niestety mało kto jest w stanie odmówić sobie rzeczy dla siebie atrakcyjnych, zwłaszcza gdy może dzięki nim poprawić sobie samopoczucie, a dodatkowo podkreślić swoją pozycję społeczną. Nałogiem jest nawet kupowanie gadżetu, który staje się podstawowym sposobem na poprawienie sobie nastroju. -Dorośli nie są wolni od ryzyka uzależnienia, a same gadżety oczywiście nie są niczym złym. Gadżety mogą ułatwiać nam życie, jeżeli jednak zaczynają sprawiać, że nie możemy się bez nich obejść, to może być sygnałem, że zaczynamy wpadać w uzależnienie. Brak możliwości korzystania z gadżetów u uzależnionych może powodować bardzo podobne efekty, jak w przypadku innych uzależnień - nadmierne rozdrażnienie, nerwowość, niepewność, obniżenie koncentracji i przede wszystkim lęk - mówi Kasprzyk.

W zamiłowaniu do gadżetów nie ma nic złego, o ile nie komplikuje nam to życia. Problem może pojawić się wtedy, gdy nasza sytuacja finansowa się pogarsza, a my nadal nie potrafimy zrezygnować z nowych zakupów. W tej kwestii eksperci są zgodni, przede wszystkim trzeba sobie uświadomić problem, a następnie wprowadzić ograniczenia lub skorzystać z pomocy specjalistów.

Mateusz Herman 

sobota, 09 styczeń 2016 12:00

“Come Play With Us”

 

Do sprzedaży trafiła już oficjalna płyta Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych Polska 2016. Na składance “Come Play With Us” znalazły się znane i lubiane przeboje, które towarzyszyć będą zmaganiom najlepszych szczypiornistów podczas EHF EURO 2016. Największą atrakcją kompilacji jest utwór „Come Play With Us”, oficjalny hymn Mistrzostw wykonywany przez Mikę Urbaniak oraz Michała Urbaniaka.

 okladka frona

W styczniu kibicować będziemy polskiej reprezentacji w rytmie najlepszej muzyki oraz hitów m.in. takich artystów jak Grzegorz Hyży, Piersi, Jennifer Lopez, Pitbull, AronChupa, Shaggy oraz Calvin Harris.

Tracklista:

1. Miss Mika & Urbanator - Come Play With Us         


2. Calvin Harris – Faith


3. Kygo feat. Parson James - Stole the Show


4. Pitbull – Celebrate 


5. Elvis Presley vs. JXL –  A Little Less Conversation


6. AronChupa –  I'm an Albatraoz


7. Piersi – Bałkanica


8. Jennifer Lopez – Let's Get Loud
9. Ricky Martin – Vida


10. Shaggy feat. Mohombi, Faydee, Costi – I Need Your Love


11. Pentatonix – Cheerleader


12. Grzegorz Hyży & TABB – Wstaję


13. Adam Lambert – Kickin' In


14. Kelly Clarkson – Stronger (What Doesn't Kill You)


15. Survivor – Eye of the Tiger


16. H-Blockx feat. Turbo B. – The Power

17. Trzynasta w Samo Południe –  Hell Yeah

18. Europe – The Final Countdown

image001

 

czwartek, 26 listopad 2015 23:41

Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o podstawach sprzedaży, ale boicie się zapytać. Kamila Rowińska - licencjonowany coach i trener sprzedaży opowiada o tym, czym jest sprzedaż, dlaczego ludzie nie chcą sprzedawać, a także o istniejących technikach roźluzniających. Zapraszamy do obejrzenia!

poniedziałek, 02 listopad 2015 23:59

Pokaz mody Sussuro odbył się podczas gali Businesswoman & Life 2015. Zapraszamy do obejrzenia.  

wtorek, 29 wrzesień 2015 16:53

WHY STORY to wielotematyczny magazyn internetowy o prawdzie, pasji i człowieku.

Poruszamy tu zagadnienia zwiazane z codziennym życiem, min. z takich obszarów jak: psychologia, sprawy społeczne, zwierzęta, kultura i sztuka, przedsiębiorczość, technologie. Piszemy o inspirujacych ludziach, miejscach, które warto zwiedzić i poszukiwaniu zwykłego, ludzkiego szczęścia. Zachęcamy również do udziału w naszych konkursach.

WHY Story TV: Daniel 'zoNE' Gabryś

czwartek, 03 wrzesień 2015 23:09

Co w duszy gra pasjonatowi zegarków?

 

Rodzimy się, tworzymy, marzymy i zderzamy się w naszym życiu z tysiącami nieprzemijających emocji, doznań i pokus, które dzień po dniu, rok po roku, dekadę po dekadzie naszego życia wdziobują się w nasze życiorysy, rzeźbiąc nas na w pełni ukształtowanych, choć niekoniecznie dojrzałych osobników. Pytacie dlaczego? To proste: mając marzenie, dajemy sobie szansę na zmianę, a tym samym i czas na dojrzewanie. Artykuł ten to krótka historia marzeń czterech dekad i trzech pokoleń.

O zakupie kolejnego zegarka Filip myśli już od czterech lat. Obchodzi wtedy swoje kolejne „okrągłe” urodziny, ale właśnie kończy budowę nowego domu. Odbudowuje też swoje życie osobiste. To nie jest etap, by móc pozwolić sobie na realizacje wielu planów na raz, więc kolejny „Szwajcar” musi poczekać na inne czasy. Filipa zadowoli jedynie coś, co powali całą jego dotychczasową kolekcję zegarków na kolana. Interesują go wyłącznie zegarki z duszą i to takich producentów, którzy budują własne mechanizmy, wprawiające w niekończący się, super precyzyjny ruch, dziesiątki zębatych trybików złożonych z prawdziwym kunsztem ponad stuletniego geniuszu. Koperta, luneta i cały zewnętrzny design są na etapie niekończącej się penetracji wśród setek analizowanych modeli.

Jego narzeczona na początku znajomości jest nie tylko zdziwiona, ale wręcz poruszona zamiłowaniem Filipa do tego rodzaju męskiej biżuterii. - Nie lepiej przeznaczyć taką kwotę na zakup czegoś pożytecznego…, albo na cele charytatywne?! – Barbara zdecydowanie wyraża swoje przekonania. Z czasem jednak zaczyna akceptować pasję ukochanego. Stwierdza, że nie ma sensu z tym walczyć, bo on nie trwoni na to całego swojego majątku, a tym bardziej nie jej. Kupuje zegarki raz na kilka lat, a w międzyczasie zdobywa tylko informacje o najnowszych modelach, trendach i faworytach tej branży.

Pierwszy zegarek

Tissot'a otrzymuje od swojego ojca, kiedy kończy 17 lat. Pod koniec lat 70 tych taki zegarek jest „hitem hitów”. Miał go otrzymać na maturę, ale po 2 latach rozmów na ten temat Filipowi udaje się namówić tatę, także posiadacza swojego szwajcarskiego Lanco, na ten zakup. Dostaje go na zasadzie zaliczki i motywacji do zdobycia w przyszłości odpowiedniego wykształcenia, więc chłopak musi się wywiązać z pokładanych w nim przez rodziców nadziei. Na maturze nie ma sobie równych, do tego z marszu dostaje się na studia.

Jego najbliżsi przyjaciele szczycą się już od kilku miesięcy posiadaniem Longine'a i Cymy. I tak w epoce Gierka na Śląsku powstaje, jak się później okazuje, nieśmiertelny, na tamte czasy, 3-osobowy klub zegarkowych pasjonatów. Otrzymany prezent chłopak codziennie nosi do szkoły i prawie nigdy go nie ściąga. Jest to klasyczny model z automatycznym napędem mechanicznym, ze srebrną kopertą, na stalowej nierdzewnej bransolecie.

Filip już wówczas czuje się dumny i na swój sposób wyróżniony, bo na jego ręce lśni „cacko” z wewnętrznym mechanizmem, a nie zwykłym, elektronicznym. Jest wspaniale wykonany i zawsze precyzyjnie pokazuje dokładny czas.

Pierwszy własny zakup

Po maturze i politechnice Filip nie przestaje marzyć o przyszłości jak i o kolekcjonerstwu swoich dziecięcych pasji, więc kiedy zdobywa pracę i udaje mu się zaoszczędzić odpowiednią kwotę, decyduje się na zakup zegarka - grand classic Longine i wpłaca za niego... pierwszą ratę. Ma on oryginalny wygląd, a jego misternie dopracowane proporcje wzbudzają zachwyt, niemalże, od pierwszego wrażenia. Oczywiście, jako inżynier, koncentrujący się na szczegółach, najpierw konsultuje się w sprawie zakupu ze swoim wieloletnim przyjacielem, który też poleca mu ten zegarek o złoconej kopercie, z czarnym skórzanym paskiem. Alternatywą jest Tissot z kopertą z prawdziwego złota, w niższej cenie, ale przecież w życiu trzeba się rozwijać i to na każdym polu.

Filip nosi go już od ponad dwóch dekad, serwisuje raz na klika lat. Ponieważ jest kwarcowy, to ze względu na 2-3 letnią trwałość baterii wymagana jest jej cykliczna wymiana, przy okazji której dokonuje się przeglądów okresowych związanych z jego czyszczeniem, wymianą drobnych podzespołów jak uszczelki czy koronki.

Najnowszy nabytek

Mijają lata, Filipowi zmienia się życie, ale jego miłość do zegarków jest ciągle niezmienna. W swojej kolekcji ma m.in. doskonałego Breitlinga czy prestiżowego Rolex'a. Kiedy wprowadza się do nowo-wybudowanego domu, wyposaża go we wszystko, co niezbędne. Ponownie się zakochuje, tym razem w kobiecie i to ze wzajemnością, jego oświadczyny zostają przyjęte. Narzeczona zajmuje się przygotowaniami do ślubu, a on podejmuje szybką decyzję w sprawie zakupu obrączek. Żeby dopełnić swojego szczęścia poszukuje też nowego zegarka, to zadanie nie jest tak proste, jak wybór złotej biżuterii małżeńskiej. Przecież szuka zegarka „z duszą”. Oczywiście nie interesują go linie sportowe, ani retro, tylko tzw. klasyczne.

W przeddzień ślubu, Barbara wręcza Filipowi aksamitne pudełko, mówiąc: Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten drobiazg i włożysz go w tym najważniejszym dla nas obojga dniu. Mężczyzna nieśpiesznie, z wielkim skupieniem odwiązuje pakunek. Napięcie w nim rośnie co raz bardziej. Czyżby przeczuwał, że nie są to spinki do koszuli? Jego wzrok przykuwa lśniąca Omega Speed master Mark II Rio 2016 Olympics Edition Chronograph Black Dial Stainless Steel Men's Watch. Kiedy go zobaczył na swojej ręce od razu zapomniał, że do tej pory nie interesowały go sportowe kolekcje.

- Jesteś niezwykła. Dziękuję Ci, że zaakceptowałaś to moje dziwactwo, ale że aż tak? – wyszeptał i pocałował ukochaną tak mocno, jak wtedy, kiedy zgodziła się zostać jego żoną.

- Cóż, jutro będzie dobry moment, żeby podarować synowi TAG Heuer Day Date, z czarną tarczą, którego kupiłem sobie wczoraj na tą sama okazję. Długo zastanawiałem się nad tym wyborem, ale ujęła mnie jego prostota i elegancje, a równocześnie nowoczesność . Mark kończy w tym roku 25 lat i mam nadzieję, że doceni taki prezent – pomyślał, ale nic już nie powiedział, gdyż przekonany był, że syn wolałby Speedmastera.

Teraz już wiecie dlaczego Filip mówi o nieśmiertelności pasji….

Beata Sekuła

zegarki

poniedziałek, 31 sierpień 2015 13:22

Zastanawiałeś się może nad kupnem nowego mikrofonu? Nie wiesz czym różnią się mikrofony pojemnościowe od dynamicznych lub trapi Cię myśl, czy będziesz w stanie podłączyć je do komputera? A może zastanawiasz się jaki mikrofon będzie najlepszy na Twojej przyszłej drodze vlogera lub prelegenta? Jeżeli tak, to prawdopodobnie dobrze trafiłeś i dzięki temu krótkiemu artykułowi będziesz mógł porównać kilka najczęściej stosowanych przez popularnych YouTuberów i twórców materiałów szkoleniowych rozwiązań. Pisząc ten artykuł starałem się umieścić w nim propozycje na każdą kieszeń zaczynając od najbardziej zalecanych rozwiązań, a kończąc na tych mocno budżetowych.

image

poniedziałek, 31 sierpień 2015 09:01

Muzyka pojawia się w naszym życiu w najdziwniejszych jego momentach, towarzyszyła nam już od samych początków naszego istnienia, pierwsze dowody na jej funkcjonowanie pochodzą sprzed 35 tys. lat. Nierzadko jest naszą najlepszą partnerką w podróży przez osobiste być albo nie być lub jest po prostu przyjemnym dodatkiem przy naszych projektach. Największy problem pojawia się wtedy, gdy nasze być albo nie być zamienia się w być albo mieć, bo o ile w przypadku muzyki na użytek własnego zacisza domowego problem nie jest tak rozwlekły to, gdy chcemy wykorzystać ją już gdzieś indziej zaczynają się problemy z prawami do dystrybucji, puszczania publicznie lub z zastosowaniem komercyjnym. Ta kupiona przez nas w sklepie zazwyczaj nie daje nam uprawnień do używania jej we własnych produkcjach, ani przy organizacji imprez masowych jeżeli nie uiścimy wcześniej dodatkowej opłaty za pośrednictwem organizacji zajmującej się ochroną praw autorskich danego wykonawcy (np. w Zaiksie) dającej nam prawo do wykorzystania tego utworu - dotyczy to również coverów i opracowań.

image

niedziela, 30 sierpień 2015 20:38

Od dłuższego czasu trapi mnie myśl, dlaczego o Polsce mówi się jako o biednym narodzie ledwo wiążącym koniec z końcem i wyznającym zasadę "byle przeżyć do dziesiątego"? Śledząc media można by całą winę zrzucić na władze, rosnące bezrobocie (acz to ostatnio spada), dziwne projekty związków zawodowych mające na celu zmniejszyć jeszcze bardziej wachlarz dostępnych umów pracy na rynku (co tylko i wyłącznie zwiększa liczbę osób pracujących na "czarno" zarejestrowanych jako "bezrobotni"), niskie zarobki, wysokie ceny, itp. Czy rzeczywiście jednak są to jedyne przyczyny i do tego prawdziwe?

Od czasów transformacji systemowej Polski i wejścia w gospodarkę wolnorynkową prym wiodły już partie lewicowe, prawicowe, centralne, partie bardziej lub mniej mieszające się w gospodarkę (dla niektórych z nich to lepiej), stopa bezrobocia wynosiła u nas już i 6.1% w 1990, 9.5% w 2008, czy też 20% w latach 2002-2003. Średnie płace jakie są każdy widzi, w tej dziedzinie Polska nigdy nie górowała, są one jednymi z najniższych spośród całej UE, w 2013 roku byliśmy tuż za Czechami różnicą €105, nasze €865 w porównaniu do niemieckiego €2995 nie wypada zbyt ciekawie, a co dopiero porównując je z Luksemburg, która góruje tutaj sumą €4663. Z PKB zwykle mieściliśmy się wśród 25 największych gospodarek światowych, na końcowych pozycjach, ale się udawało. Poszczycić się jednak możemy jedną z najwyższych wśród nowych krajów UE płacą minimalną (co też jest nie lada wyzwaniem dla pracodawców biorąc pod uwagę średnią krajową). Dochodzimy więc do punktu związanego z wysokimi cenami produktów i zaczynamy się zastanawiać, dlaczego są one tak wysokie? Aby daleko nie szukać popatrzmy na naszych najbliższych sąsiadów, których już porównywaliśmy pod kątem zarobków, w 2011 Fakt (tak, wiem sam się dziwię, że powołuję się na takie źródło) wykonał małe porównanie cen produktów w polskich i niemieckich marketach, wyniki mogą szokować. Co prawda nie dziwi nikogo, że ceny podstawowych produktów żywnościowych w Niemczech są proporcjonalnie wyższe jak np. chleb w Polsce 2.50PLN, w Niemczech w przeliczeniu 3.98PLN, 5kg ziemniaków dla Polaka 7.69, dla Niemca 17.87. Dziwić mogą jednak ceny większości innych artykułów znanych firm, dla przykładu pasta do zębów Colgate Total 75ml w Polsce 8.30PLN, a w Niemczech 5.53PLN, Fanta 1.25l w Polsce 3.50PLN, w Niemczech 2.74, prym wiedzie tutaj opakowanie Kinder Pingui 4szt. w Polsce sprzedawane w cenie 14PLN, gdzie w Niemczech musimy zapłacić za nie jedyne 3,94PLN!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama