reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
Nauka i Praca > konferencje
środa, 06 grudzień 2017 01:00

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku w Hotelu Radisson Blu w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Asperger w nas i wokół nas”. Jej celem było zapoznanie się ze zjawiskiem Aspergera - poznaniem objawów, przyczyn i metod terapii. Istotnym było również poszukiwanie odpowiedzi na pytania: „jak osoby z zespołem Aspergera odbierają świat, jakie mają potrzeby, dysfunkcje, ale również mocne strony?”, „jak sprawić, żeby osoby z Aspergerem uczyły się, jak traktować swoich najbliższych, żeby ich ciągle nie ranić?”, „jak powinna wyglądać komunikacja nauczycieli z rodzicami dzieci z zespołem Aspergera, aby ich pociechy mogły rozwijać się w jak najbardziej przyjaznym środowisku?” i wiele innych.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia konferencji zebranych gości powitali: Lidia Wiszniewska - dyrektor Hotelu Radisson Blu piastująca również Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, Ania Stokłosa - architektka z Krakowa, współwłaścicielka Leśnego SPA,  Krystyna Janecka - sołtys wsi Bębło, wiceprezes Małopolskiej Izby Rolniczej. Prowadzącą część merytoryczną była Beata Sekuła, Redaktor Naczelna Magazynu WHY Story, pisarka, prezes Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna. Wspomagał ją Radosław Nosal – redaktor WHY Story.

poniedziałek, 27 listopad 2017 00:00

 

22 listopada na Politechnice Warszawskiej odbyła się Konferencja pt. The Best & More: Biznes z ludzką twarzą - Człowiek i technologia w gospodarce przyszłości. Wydarzenie było zwieńczeniem programu zorganizowanego przez WHY Media Group, w którym nagrodzono firmy oraz instytucje oferujące produkty oraz świadczące usługi o najwyższej jakości, które działają aktywnie na polu społecznym.

Redakcja Magazynu WHY Story przeprowadziła Ogólnopolską Analizę Wyborów Konsumenckich The Best & More, w wyniku której nagrodę otrzymali producenci, usługodawcy oraz instytucje o najwyższej liczbie wskazań, a także wykazujące się cechami charakterystycznymi dla: CSR, innowacji, bezpieczeństwa oraz ekologii.

poniedziałek, 29 maj 2017 09:32
Kolejna XI edycja Dialogu Możliwości odbędzie się 8 czerwca, w godz. 18.00-21.00, w Laboratorium Biznesów Kreatywnych, które mieści się w budynku Demex przy ul. Hagera 41 w Zabrzu.

 

Dialog Możliwości organizowany jest w ramach Klastra Biznesów Kreatywnych. Projekt ten jest doskonałą okazją do przekazania doświadczeń osobom, które aktywnie i twórczo działają. Swoim doświadczeniem z naszą publicznością podzielili się do tej pory m.in.: Zbigniew Barecki, Aleksandra Brzoza, Zbigniew Nawrat, Adam Radzimski, Tomasz Lemański oraz Piotr Pytel.

 

Główną ideą projektu, którą przekazujemy podczas Dialogu, jest hasło "Od pasji do biznesu". Projekt promuje, wspiera oraz skupia osoby przedsiębiorcze. Daje doskonałą szansę na skuteczną promocję oraz wymianę wartościowych kontaktów. Jest impulsem do aktywnego działania.

czwartek, 27 kwiecień 2017 15:22

Konferencja „ Innowacyjny Biznes Przyszłością”, organizowana jest w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu (International Coaching Week) przez International Coach Federation, organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo Handlową w Gliwicach, ICF Polska oddział Śląsk oraz HPR Group.

878 x90

Na Śląsku zaplanowaliśmy jeden, intensywny dzień wykładów, warsztatów i spotkań indywidualnych dnia 16 maja 2017 roku w godzinach od 9:00 do 15:00 w Hotelu Silvia przy ulicy Studziennej 8 w Gliwicach. Skorzystają osoby, zainteresowane rozwojem osobistym, coachowie a przede wszystkim przedstawiciele biznesu. Konferencję otworzy Prezydent M. Gliwice – Zygmynt Frankiewicz.

czwartek, 27 kwiecień 2017 09:55

P42101141Partnerzy oraz Prelegenci Konferencji

P42100191Karolina Hudowicz, Edyta Walęciak - Skórka - ICF Polska O/Śląsk, 

czwartek, 27 kwiecień 2017 08:46

ekg

Infrastruktura, budownictwo i inwestycje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
10-12 maja 2017 r., Katowice

3 dni debat
700 prelegentów
8000 uczestników
Najważniejsze tematy

środa, 22 marzec 2017 14:27

IX Międzynarodowe Targi Turystyczne

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od IX Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej w Zabrzu. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 7 i 8 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. W tym roku partnerem Targów będzie region Vallagarina i miasto Rovereto z Włoch. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Włoch. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

 

W trakcie tegorocznej edycji targów będziemy mieli okazję poznać bliżej naszych południowych sąsiadów. Zabrze odwiedzi m.in. liczna grupa przyjaciół z Czech. Swoje atrakcje, historię i ofertę turystyczną zaprezentują: obszar turystyczny Nadodrze – Ziemia Krawarska (Poodří Moravské Kravařsko), region Jeseníky, miasto Nový Jičín, miasto Frenštát pod Radhoštěm, obszar Polabi (Zlatý pruh Polabí - Třináctá komnata), Morawy Wschodnie (Východní Morava), Muzeum Techniki w Brnie (Technické muzeum v Brně) oraz Browar Czarna Góra (Pivovar Černa Hora). Nie mniej atrakcyjnie zaprezentuje się z pewnością słowacki region Żylina. Turyści od lat doceniają wspaniałe góry tego regionu, średniowieczne zamki i doskonałą kuchnię.

Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w dziewiątej edycji Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, możemy znaleźć m.in.: Twierdzę Srebrna Góra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska; Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, które mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605; Zamek Lubownia ze Słowacji, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku, na polecenie króla węgierskiego Andrzeja III, czy też Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim – jeden z najlepiej zachowanych i największych zabytków pradziejowego górnictwa na świecie.

Gościem specjalnym tegorocznych Targów będzie Paolo Cozza, znany z programów telewizyjnych, takich jak: "Europa da się lubić", "Taniec z gwiazdami" Włoch mieszkający od kilkudziesięciu lat mieszkający w Polsce. Serdecznie zapraszamy do hali MOSiR na pokazy kulinarne prowadzone przez Pana Paolo Cozza, podczas których poznamy wspaniałą kuchnię włoską.

IX Międzynarodowym Targom Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej towarzyszyć będzie XIV Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (6-7 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez Miasto Zabrze.

 

wtorek, 21 marzec 2017 15:48

20 marca w Teatrze „Bagatela” w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną edycję Programu: Kobieta Charyzmatyczna - w wydarzeniu udział wzięły Panie, które mają swoje pasje, a marzenia zamieniają w plany oraz konsekwentnie dążą do ich urzeczywistniania. Nie robią tego jednak kosztem innych – podkreśla Beata Sekuła, redaktor naczelna Magazynu WHY Story oraz prezes Stowarzyszenia: „Kobieta Charyzmatyczna” - Są kreatywne, przedsiębiorcze i zaradne życiowo. Potrafią dzielić się swoją wiedzą, dobrą energią i tym czym mogą. Zdarzają się im także potknięcia, napotykają na wiele wyzwań, jednak zawsze idą do przodu. Są realistkami, ale wierzą, że solidarność kobiet ma sens. Najbardziej jednak w życiu chcą kochać i być kochane, po prostu być szczęśliwe.

W trakcie Konferencji odbyły się trzy panele dyskusyjne, w których wzięły udział głównie tegoroczne Laureatki, a także mężczyźni wspierający ich działania.

PGR 8823

Fotografia: Laureatki Programu "Kobieta Charyzmatyczna" (Fot.Piotr Gajek)

wtorek, 21 marzec 2017 10:31

Ucz się w Żorach - naprawdę warto!

Przed gimnazjalistami czas bardzo ważnych decyzji – wyboru przyszłej ścieżki kształcenie. Wszyscy, którzy jeszcze nie wiedzą jaką szkołę wybrać powinni wybrać się na Targi Edukacyjne, które już jutro odbędą się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Podczas Targów Edukacyjnych, które odbędą się we wtorek 21 marca zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna żorskich szkół ponadgimnazjalnych. Będzie można bliżej poznać kierunki kształcenia w następujących szkołach:

 

- I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki oraz Technikum nr 4 (Zespół Szkół Ogólnokształcących);

- II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa     Tischnera (Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera);

- III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta oraz Liceum Plastyczne (Zespół Szkół nr 3);

- Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika;

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

targi edukacyjne

Targi będą nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez żorskie szkoły, ale też do rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące gimnazjalistów pytania i pomogą im w wyborze przyszłej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 9:00–12:00 w siedzibie CKZiU na os. Księ­cia Wła­dy­sła­wa 28 w Żorach.

piątek, 10 marzec 2017 12:39

Marzec to miesiąc Kobiet dlatego już za kilka dni odbędzie się Konferencja Programu: „Kobieta Charyzmatyczna”, ( 20 marca) w Teatrze "Bagatela" w Krakowie.

 

lista tegorocznych laureatek znajduje się poniżej:

 

 http://www.whystory.pl/pl/czerwone-szpilki/wydarzenia-czerwone-szpilki/tytuly-kobiety-charyzmatycznej-2017-zostaly-przyznane.html

 

 

poniedziałek, 27 luty 2017 09:35

W ramach IV Małopolskiego Kongresu Kobiet Studio Rozwoju Kompetencji przygotowało wykład motywujący pt. „Kobieta Asertywna”, który poprowadzi Pani Sylwia Krysa.

piątek, 24 luty 2017 12:05

Małopolski Kongres Kobiet po raz trzeci przyznaje tytuł Małopolanki Roku i wyróżnienie „Srebrnego Pazura”.

Chcemy w ten sposób uhonorować kobietę, która swoim działaniem i postawą przynosi dumę Małopolsce i stanowi godny wzór do naśladowania. Poprzednio otrzymały go Justyna Kowalczyk i Dr n. med. Anna Chrapusta.

Tytuł Małopolanki Roku przyznaje Małopolski Kongres Kobiet - to znaczy, że prawo do wskazania laureatki mają uczestniczki/uczestnicy wszystkich edycji MKK, prelegentki/prelegenci, goście, organizatorki, wolontariusze i inne osoby zaangażowane w tworzenie Kongresu.
Głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie ankiety. Jedna osoba może oddać jeden głos. Koniec głosowania 28 lutego.

Zapraszamy do głosowania:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdh-Wpmr8ZkbcOP_VxWKHt6dYTOqWj_GrS76_jHmDx2RHUl6g/viewform

czwartek, 09 luty 2017 11:20

Pytanie o to, czy potrzebujemy designu, jest jak pytanie o to, czy do życia potrzebujemy tlenu – stwierdziła podczas pierwszej edycji 4 DESIGN DAYS w Katowicach Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

 beznazwy

W dniach 16-19 lutego 2017 roku, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy ponowniespotkają się na 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz we wzornictwie.

wtorek, 07 luty 2017 14:32

4mkk 800x600

Kobiety, moc jest w nas!
5 marca 2017 po raz czwarty zapraszamy do Krakowa na Małopolski Kongres Kobiet.

Tym razem, to największe w Polsce południowej, najważniejsze, niekomercyjne wydarzenie społeczno - kulturalne adresowane do kobiet w Małopolsce odbędzie się w niedzielę 5 marca, w centrum konferencyjnym Double Tree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center przy ul. Dąbskiej 5, (obok galerii Plaza). Uczestnictwo w kongresie jest bezpłatne, rejestracja odbywa się przez internet na stronie www.malopolskikongreskobiet.pl, gdzie dostępny jest także aktualny program imprezy.

poniedziałek, 23 styczeń 2017 12:08

26 stycznia 2017 r.
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe 

Grupa PTWP (organizator największych spotkań gospodarczych), American Chamber of Commerce oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zapraszają na spotkanie „Dzień amerykański na Śląsku”. 

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia 2017 r. w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w godz. 13.30-17.00.
O godz. 17.00 przewidziany jest Biznes Mixer.
Rejestracja gości prowadzona będzie w godz. 13.00-13.30

ZAKRES TEMATYCZNY:
Panel I: USA po wyborach. Szanse, nadzieje, obawy

    ■    Nowa rola USA w świecie? Zmiana polityczna a globalna gospodarka

    ■    Przyszłość międzynarodowych porozumień handlowych i platform współpracy gospodarczej

    ■    Co zmiana polityczna za Oceanem oznacza dla Polski i krajów Europy Centralnej?

Panel II: Współpraca gospodarcza USA-Polska

    ■   Inwestycje amerykańskie w Polsce. Stan obecny, kondycja, koniunktura

    ■   Możliwości ożywienia bilateralnych kontaktów gospodarczych

    ■  Obiecujące branże i specjalności. W co chcą inwestować amerykańskie firmy w Polsce?

    ■     Inwestorzy amerykańscy na Śląsku

W spotkaniu udział zapowiedzieli m.in. (kolejność alfabetyczna):

    ■    Joanna Bensz – Wiceprezes Rady Dyrektorów, AmCham

    ■    Walter Braunohler – Konsul Generalny USA w Krakowie

    ■    Dorota Dabrowski – Dyrektor Zarządzający, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce

    ■    Tadeusz Donocik – Prezes, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

    ■    Małgorzata Dziembała – Katedra Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

    ■    Jerzy Kozicz – Prezes Zarządu, CMC Poland

    ■    Marcin Nowak – Dyrektor Zarządzający Cloud Infrastructure Services Eastern Europe, Capgemini

    ■    Roman Rewald – Członek Rady Dyrektorów, AmCham

    ■    Bogumił Sobula – Wiceprezydent Katowic

    ■    Tomasz Zjawiony – Wiceprezes, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

    ■    Paweł Wideł – Government Relations Manager, General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o.

piątek, 20 styczeń 2017 06:01

Rozmowy z klasą przy lunchu

Celem Projektu organizowanego przez Fundację Class Ladies przy współudziale Urzędu Miasta w Katowicach, pod nazwą "Rozmowy z klasą przy lunchu" jest przede wszystkim realizacja potrzeby wskazywanej wielokrotnie przez kobiety biznesu, dotyczącej chęci dzielenia się własnymi doświadczeniami, wspartej skutecznym kojarzeniem biznesowym i wymianą dobrych praktyk na poziomie eksperckim.

W trakcie spotkań, poruszamy tematy związane z różnymi dziedzinami nauki, kultury, sztuki, zdrowia oraz biznesu i otoczenia gospodarczego.

poniedziałek, 09 styczeń 2017 16:03

Sukces to nie kwestia wrodzonego talentu, błyskotliwej inteligencji ani szczęścia. Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą się wiele nauczyć – te słowa Carol Dweck przyświecały tegorocznej, jubileuszowej XXV Gali wręczenia Laurów Kompetencji i Umiejętności organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość odbyła się 5 stycznia w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

 080

XXV edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji jest najlepszym dowodem na to, że w dzisiejszym świecie nie tylko wciąż widoczna jest potrzeba autorytetów, ale – co ważniejsze – nadal wśród nas obecne są osoby, które na to zaszczytne miano zasługują. Wszystkich zgromadzonych podczas jubileuszowej gali powitał Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik, jako jeden z inicjatorów tego jedynego w swoim rodzaju podziękowania świadczący o tym, iż ćwierć wieku laurowej historii to zapis zmieniającej się rzeczywistości.

poniedziałek, 05 grudzień 2016 13:50

To ludzie oraz ich rozwój są kluczem do sukcesu każdej organizacji
– prywatnej, publicznej, pozarządowej, czy społecznej - twierdzi Anna Łyżwa, właścicielka Studia Rozwoju Kompetencji w Krakowie, nominowana do tytułu Kobieta Charyzmatyczna.

 

Praca i pasja w jednym

Anna Łyżwa podziela zdanie Thomasa Edisona, który powiedział: Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność. Dotyczy to jej zaangażowania zawodowego, społecznego, czy rozwoju osobistego.

piątek, 02 grudzień 2016 19:51

Dnia 25 listopada 2016 r. w hotelu Villa Verde Congress&Spa w Zawierciu odbył się Kongres „Innowacyjna kobieta” zorganizowany przez Fundację Class Ladies.

 1

Fundacja Class Ladies to elitarna i prestiżowa sieć businessowa dedykowana kobietom aktywnym zawodowo. Celem podstawowym Fundacji jest wsparcie rozwoju osobistego oraz promocja kobiet przedsiębiorczych, które znają swoją wartość, mają jasno określone cele, są w pełni profesjonalne i świadome swoich kompetencji i dlatego też stale pragną się rozwijać na wielu polach publicznej aktywności.

Ciekawe wykłady oraz wspaniała atmosfera towarzyszyły paniom przez cały dzień. Wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Prezes Daria Domaradzka-Guzik, samo zaś spotkanie poprowadziła Pani Aleksandra Cieślik, ambasador fundacji ds. marketingu. Ciekawe prelekcje, zawierające wiele przydatnych informacji dotyczących różnych obszarów życia kobiet, służyły integracji różnych środowisk, a także zachęcały do twórczego działania również na co dzień.

Kongres został podzielony na cztery bloki.Pierwszy z nich to „Biznesowe E-Innowacje”. W jego trakcie swoje spostrzeżenia zaprezentowali: dr Martyna Dudzicz, Justyna Liber, Aleksandra Monsiol-Szatkowska z Urzędu Miasta Katowice, dr hab. Dariusz Szostek, który w ciekawy sposób omówił nowe ujęcie dokumentu oraz zmiany dotyczące gromadzenia danych osobowych. Z kolei Maciej Dzierżek wprowadził zgromadzonych w świat innowacji na przykładzie firmy Envelo - Grupa Poczty Polskiej.

2

W kolejnym panelu - „Innowacje na Rynku Pracy - Szansa czy Zagrożenie?” - przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowała się Anna Sypek, która mówiła o trendach w prowadzeniu procesu rekrutacji oraz tworzeniu atrakcyjnego wizerunku firmy. Dr Zuzanna Górska-Kanabus podzieliła się z zebranymi informacjami dotyczącymi naszego osobistego, niepowtarzalnego charakteru pisma. Warto dodać, że Pani Zuzanna jest psychologiem, grafologiem, doradcą ds. rozwoju i zarządzania zasobami ludzkimi, a także prowadzi największe na świecie badania z zakresu psychologii pisma ręcznego. Na ich podstawie opracowała GCP Method® – jedyne narzędzie grafologiczne oparte na algorytmach matematycznych.

Trzeci blok tematyczny nosił tytuł: „Moje doświadczenie, moja Innowacja”. Jego moderatorem była Pani Agata Hagno, a jako jedna z panelistek swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się Beata Sekuła - redaktor naczelna Magazynu Why Story oraz założycielka firmy Why Media Group, a także autorka książki Why Story 2 - Czas na zmiany, która obecnie jest dostępna w wielu księgarniach w całej Polsce. W rozmowie uczestniczyły również: Karolina Hudowicz, dyrektor ICF Poland, Izabela Święs, właścicielka firmy odzieżowej Furelle oraz Justyna Mirek, Prezes Zarządu Energotechnika Engineering Sp. z o.o.

 

5

Zgromadzone panie z niecierpliwością czekały na wieńczący wyjątkowy kongres ostatni, niezwykle interesujący ze względu na tematykę panel. Podczas prezentacji można było dowiedzieć się o „Innowacyjnych trendach” w kosmetyce (dzięki Bartoszowi Kowalskiemu), natomiast dr Izabela Lenartowicz z Kliniki Medycyny Estetycznej MedEstetica przybliżyła zgromadzonym innowacje w tej wciąż dynamicznie rozwijającej się dziedzinie wiedzy.

Na finał Kongresu swoje spostrzeżenia dotyczące stylu, rodzajów sylwetek oraz trendów na najbliższy sezon zaprezentował, określany jako wschodząca gwiazda polskiej mody, Kamil Sobczyk, finalista międzynarodowych konkursów: Fashion Designer Awards, Re-Act Fashion Show, europejskiego konkursu tkanin CCC Crush – Rooms for Free, a także uczestnik Fashion Week Poland 2009. Choć jeszcze kontynuuje studia na łódzkiej ASP, jego projekty już zdobywają świetne recenzje. Jest cenionym projektantem, a jego stroje były publikowane w wysokiej rangi magazynach modowych takich jak: „Fashion Magazine”, „Logo”, „Sukces”, „Playboy”.

 

Na koniec odbyła się loteria wizytówkowa, podczas której można było zdobyć atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów tego wydarzenia. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, wielu ciepłych słów oraz wniosków, które będą procentować w przyszłości. Każda z pań opuszczała Kongres w doskonałym nastroju, czekając zapewne z wielką niecierpliwością na kolejne inspirujące spotkanie, które odbędzie się w przyszłym roku.

6

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 1 (1)

 

 Mateusz Herman

 

 

 

wtorek, 29 listopad 2016 10:23

W dniach 24-25 listopada w Zabrzu, w Hotelu Diament Odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”.

PB253187

Hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji były HR Innowacje. W ciągu dwóch dni spotkań stworzono interesującą przestrzeń, w trakcie której doszło do bezpośredniej wymiany doświadczeń w ramach networkingowej sesji. Praktycy zaprezentowali innowacyjne rozwiązania HR. Podkreślano wagę nowych przepisów prawnych wpływających na ewolucję zmian w zarządzaniu w administracji. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w interesujących poznawczo warsztatach. W drugim dniu Konferencji, w mniejszych grupach, zainteresowani poznawali praktyki dotyczące modelowania procesów HR.

czwartek, 10 listopad 2016 10:04

17 i 18 listopada w Teatrze Nowym w Zabrzu oraz w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się 20 Konferencja Naukowa z cyklu Kultura Europy Środkowej „Rola arystokracji w Europie Środkowej ze szczególnym uwzględnieniem Górnego Śląska”.

Panel otworzy wykład prof. Chojeckiej nt.: Arystokratyczne rezydencje górnośląskie – współczesne miejsca pamięci i niepamięci.

Później nastąpi  dyskusja znamienitych polskich naukowców : prof. dr hab. Ewa CHOJECKA, prof. dr hab. Bogusław DYBAŚ, prof. dr hab. Tomasz FALĘCKI, prof. dr hab. Wojciech IWAŃCZAK, mgr Maciej RADZIWIŁŁ, prof. dr hab. Henryk SAMSONOWICZ, prof. dr hab. Tomasz SCHRAMM, prof. dr hab. Jerzy WYROZUMSKI na poniższe zagadnienia:

- Rody rycerskie i magnackie w Europie Środkowej

- Rola szlachty i magnaterii w państwach Europy Środkowej

- Drogi awansu społecznego i ekonomicznego w Europie Środkowej

- Podstawy ekonomiczne arystokracji w Europie Środkowej.

- Wielka industria w Europie Środkowej - powstawanie arystokracji przemysłowej.

- Powstawanie wielkiego kapitału w Europie Środkowej

- Dzieje rodów arystokratycznych i przemysłowych po II Wojnie Światowej

 

Jarosław GOWIN
Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

logo
 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

logo
 

abp Wiktor SKWORC
Metropolita Katowicki

 

logo
 

bp Jan KOPIEC
Metropolita Katowicki

 

logo
 

Jarosław WIECZOREK
Wojewoda Śląski

 

logo
 

Wojciech SAŁUGA
Marszałek Województwa Śląskiego

 

logo
 

Małgorzata MAŃKA-SZULIK
Prezydent miasta Zabrze

 

logo
 

Jerzy DUSZYŃSKI
Prezes Polskiej Akademii Nauk

 
Patroni medialni:


tvp3       tvz       radio_katowice       fabryka silesia       


gosc_niedzielny       slask       nasze zabrze       nasze zabrze           

 
 

 

Tomasz Gasidło

Wydział Kultury i Dziedzictwa UM Zabrze

 

piątek, 04 listopad 2016 13:57

Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, która odbędzie się w dniach 24-25.11.2016 r. w Zabrzu – Hotel Diament.

 

Miasto Zabrze we współpracy z Politechniką Śląską podjęło działania w zakresie organizacji cyklicznej Międzynarodowej Konferencji pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi”, której celem jest:

- zaprezentowanie dobrych praktyk

- wymiana poglądów i doświadczeń wśród grona przedstawicieli środowiska samorządowego, naukowego oraz sektora prywatnego, jak również miast partnerskich Miasta Zabrze w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi

poniedziałek, 31 październik 2016 09:45

Otwarty umysł, zaangażowanie, praca w zespole i konsekwencja

Targi w Krakowie Sp. z o.o. to marka, na którą dwadzieścia lat pracował zespół, początkowo tworzony przez siedem osób. Dziś firma zatrudnia ponad 60 pracowników i organizuje międzynarodowe, najważniejsze w danych branżach imprezy. Prezesem Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o. jest Grażyna Grabowska. Jej pasja, zaangażowanie i doświadczenie okazały się kluczem do sukcesu. Prywatnie jest spełnioną matką, miłośniczką książek i pasjonatką historii. Została nominowana do tytułu: Kobieta Charyzmatyczna.

 

 

Humanistka z talentem do zarządzania

Już jako dziecko pani Grażyna uwielbiała literaturę. Czytając na lekcjach biologii czy geografii, doprowadzała nauczycieli do pasji. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że pójdzie w ślady swojej mamy, polonistki. W trzeciej klasie liceum została laureatką ogólnopolskiej olimpiady polonistycznej, która utorowała jej drogę do dalszej edukacji. Skorzystała z możliwości rozpoczęcia studiów na filologii polskiej bez egzaminów wstępnych. Na Uniwersytecie Jagiellońskim studiowała nie tylko „czystą” polonistykę. Kiedy rozpoczynała naukę już od roku istniała teatrologia, a przy niej filmoznawstwo. – Miałam ogromne szczęście, ponieważ była to jedna z pierwszych grup teatrologicznych i filmoznawczych, więc sławni i znani profesorowie UJ mieli z nami nie tylko wykłady, ale i zajęcia praktyczne. Chcieli poznać grupę, w skład której wchodzili ludzie z całej Polski. Wykłady i ćwiczenia z takimi profesorami jak Jan Błoński czy Marian Tatara były dla nas niezwykłym przeżyciem  – wspomina. W Polsce zachodziły wówczas ogromne zmiany. Nasza grupa była dość mocno zaangażowana w tajne wykłady i działalność podziemną - kontynuuje. Studenci – jako przyszli teatrolodzy – często podróżowali po Polsce i odwiedzali rozmaite festiwale teatralne i ważne przedstawienia. Przyznaje, że takie wyjazdy bardzo konsolidowały, a przyjaźnie z tamtych lat pozostały do dzisiaj.

czwartek, 13 październik 2016 08:58

Czas na podsumowania

Około 7 tysięcy zarejestrowanych uczestników, kilkuset gości zagranicznych, ponad 80 sesji tematycznych i wydarzeń towarzyszących, 120 wystawców na Targach Biznes Expo. Obrady z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego, Elżbiety Bieńkowskiej, Adama Bodnara, Jerzego Buzka i kilku dotychczasowych premierów Polski. Ministrowie, ambasadorzy, konsulowie, przedstawiciele Komisji Europejskiej, kilkunastu prezydentów miast, eksperci z kraju i zagranicy. Ludzie świata mediów, biznesu i nauki. Dobiegająca końca szósta edycja Europejskiego Kongresu MŚP jest najlepszy dowodem na to, że język biznesu jest językiem uniwersalnym. Podczas trzech dni w Katowicach rozmawiano nim o teraźniejszości i przyszłości gospodarki Śląska, Polska i Europy.

Organizatorem wydarzenia była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Gospodarzem Miasto Katowice, zaś współgospodarzami Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie i Metropolia Silesia.

Merytoryczne debaty polityków

Podczas 3 dni Kongresu odbyło się ponad 80 sesji, paneli, spotkań i wydarzeń towarzyszących, z których zdecydowana większość cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a na wielu liczba chętnych przewyższała liczbę miejsc. Wśród najpopularniejszych były sesje o tematyce IT, zwłaszcza prowadzone przez technologicznych gigantów z USA: Facebooka i Google’a.

wtorek, 11 październik 2016 09:59

Plan dla gospodarki i biznesu.

Ponad 6 tysięcy zarejestrowanych uczestników, debata z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego, wystąpienia Elżbiety Bieńkowskiej, Adama Bodnara, Jerzego Buzka, Janusza Piechocińskiego czy Janusza Steinhoffa. Delegacje z kilkudziesięciu państw, w tym z USA, ministrowie, ambasadorzy, konsulowie, eksperci z kraju i zagranicy. Samorządowcy, środowisko naukowe i liczne grono przedsiębiorców. Od dziś przez 3 dni Katowice są europejską stolicą małych i średnich przedsiębiorstw.

Konferencja prasowa EKMŚP i otwarcie Targów Biznes Expo

Wicepremier Piotr Gliński podczas konferencji prasowej nawiązał do rządowego Planu Odpowiedzialnego Rozwoju, nazywając go jednym z filarów obecnej polityki państwowej, w którym bardzo ważne miejsce zajmują właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa. Stwierdził też, że gospodarka jest podstawą rozwoju Polski. – Jest to sprawa bardzo ważna – powiedział Wicepremier Piotr Gliński – Musimy wyjść z pułapki średniego rozwoju, musimy przeskoczyć te ograniczenia, które dotykają krajów takich, jak Polska. I w tym wszystkim sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest szalenie istotny. On także znajduje miejsce w naszym programie, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju środki wsparcia.

wtorek, 04 październik 2016 09:02

Trwają zapisy na wydarzenia w ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach!

W programie m.in. warsztaty prowadzone przez światowych potentatów technologii

Czy małe i średnie przedsiębiorstwa wykorzystują rewolucję w technologii cyfrowej? Jak firmy dzięki social media i rozwiązaniom IT mogą rozwijać się i podbijać zagraniczne rynki? Na tegorocznym Kongresie swoje warsztaty i sesje przeprowadzą między innymi dwaj technologiczni giganci: Facebook i Google.

Oprócz tego w programie znajdziemy liczne sesje panelowe oraz spotkania z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz ekspertami z kraju i zagranicy. Szósta edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się 10-12 października 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowy w Katowicach. Rejestracja jest bezpłatna.

Ruszyły zapisy na wydarzenia

„Trzy dni inspiracji dla innowacji” to hasło tegorocznego Kongresu. Wśród najważniejszych tematów obok innowacji będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja dla sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna i zajmuje tylko kilka chwil. Jak to zrobić? Wystarczy założyć konto lub zalogować się na stronie www.rejestracja.ekmsp.eu. Następnie należy kliknąć w zakładkę „zapis na wydarzenia”, z wyświetlonej listy wybrać spotkania, na których nie może Cię zabraknąć.

Kongres po raz kolejny gości w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – W Katowicach wspieramy intensywnie sektor MŚP, gdyż rozumiemy jego długoterminowe znaczenie dla wzrostu konkurencyjności gospodarki naszego regionu i całego kraju. To właśnie mali i średni przedsiębiorcy są sercem polskiej gospodarki - stanowią 99% wszystkich przedsiębiorstw oraz zapewniają 70% miejsc pracy – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, Gospodarza Kongresu organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Nowoczesne technologie w MŚP

Facebook obsługuje ponad 50 milionów firm z całego świata umożliwiając im dotarcie do 1,5 miliarda użytkowników, którzy codziennie odwiedzają serwis w poszukiwaniu informacji oraz możliwości komunikacji. Małe i średnie przedsiębiorstwa, które są dźwignią rozwoju polskiej gospodarki, muszą wejść w erę cyfryzacji. Tylko w ten sposób pozostaną siłą napędową tego sektora. Pozwoli im to – za pomocą takich rozwiązań jak Facebook – na rozwój działalności, zwiększenie efektywności i otwarcie na nowe rynki międzynarodowe.

Odpowiedzią na te wyzwania będzie z pewnością „Boost Your Business”, czyli międzynarodowy program Facebooka, który odwiedził już takie miasta jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż. Uczestnicy będą mogli wysłuchać inspirujących relacji lokalnych przedsiębiorców, którzy rozkręcają swój biznes dzięki portalowi.

Organizatorzy zdążyli już potwierdzić, że odbędą się także warsztaty prowadzone przez innego technologicznego, światowego potentata: Google. W czasie „Internetowych Rewolucji” uczestnicy porozmawiają o korzyściach, jakie niesie ze sobą rozwijanie umiejętności internetowych: oszczędność czasu, pieniędzy, a nawet łatwiejsze zdobywanie nowych klientów i podbój nowych rynków. Eksperci podpowiedzą też, gdzie zdobywać nową wiedzę, by dotrzymywać kroku zmianie.

Co jeszcze w programie?

Kongres złożony jest z kilku ścieżek tematycznych, w ramach których organizowane są poszczególne sesje i wydarzenia. Oprócz współpracy międzynarodowej i innowacji będzie to między innymi kapitał dla rozwoju. W ramach tej ścieżki tematycznej uczestnicy będą debatować nad różnymi aspektami współpracy z instytucjami finansowymi. To niezwykle istotna kwestia, ponieważ problemy z finansowaniem zewnętrznym dotykają nie tylko nowe przedsiębiorstwa z grupy wysokiego ryzyka (np. start-upy), ale również firmy z ograniczonymi zasobami, czy brakiem niezbędnej wiedzy w tym zakresie.

Spektrum tematyczne paneli jest bardzo szerokie. Podczas panelu „W kierunku gwiazd” uczestnicy będą debatować nad tym, jak podmioty z sektora MŚP mogą współuczestniczyć w pracach Polskiej Agencji Kosmicznej. Zaś podczas panelu „Czyste powietrze”, eksperci dokonają przeglądu zagrożeń, ocenią szanse na poprawę sytuacji, wskażą innowacyjne rozwiązania przyszłości oraz zastanowią się jak rząd, samorząd i biznes mogą wesprzeć miasta w dążeniu do życia w zrównoważonym i czystym środowisku.

– Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw zwraca uwagę jak ważna jest współpraca w triadzie: biznes-nauka-samorząd. Forum inspiruje do tworzenia lepszych warunków dla MŚP oraz porusza ważne tematy dla Śląska, Polski oraz Europy. Dlatego cieszymy się, że Europejski Kongres MŚP ma tak bogaty program i odbędzie się po raz kolejny w Katowicach – tłumaczy Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice. W programie tegorocznego Kongresu znalazła się także m.in. 3. edycja Akademii Mody i Dizajnu – miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Niezmiennie na VI Europejski Kongres MŚP składają się wydarzenia towarzyszące: Targi Biznes Expo oraz program Samorząd, który wspiera MŚP. Na uwagę zasługuje zwłaszcza program tegorocznych Targów Biznes Expo, podczas których nie tylko będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców, ale przede wszystkim odbyć spotkania z ekspertami, praktykami biznesu oraz wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach biznesowych. Targi to także szansa na spotkania z autorytetami marketingu, sprzedaży oraz HR.

Wydarzenie odbywa się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Gospodarz: Miasto Katowice

Współgospodarze: Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie, Metropolia Silesia

Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partnerzy Merytoryczni: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

 

poniedziałek, 03 październik 2016 10:36

Ponad 20 prelegentów, kilka paneli tematycznych i w sumie blisko 300 uczestników. W środę 21 września br. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu zakończył się II Kongres Praktyków Biznesu.

W trakcie dwóch dni wydarzenia słuchacze i goście mieli możliwość wysłuchania prelekcji przygotowanych przez czołowych specjalistów i ekspertów w dziedzinie, m.in. zarządzania, psychologii sprzedaży, prawa pracy, finansów i podatków, public relations, innowacji, czy cyberbezpieczeństwa.Wśród nich znalazły się tak uznane nazwiska, jak prof. Andrzej Blikle, Jakub Karnowski, czy Przemysław Pająk – twórca Spider’s Web. Wydarzenie, którego współorganizatorem było w tym roku również miasto Sosnowiec, stanowiło oficjalną zapowiedź VI Europejskiego Kongresu MŚP w Katowicach.

II Kongres Praktyków Biznesu był okazją do uzyskania wskazówek, o czym należy pamiętać i jak rozpocząć przygodę z prowadzeniem własnej firmy, ale także sposobnością do znalezienia nowych inspiracji i pogłębienia wiedzy przez już aktywnie działających przedsiębiorców. Możliwość taką dali różnorodni prelegenci, którzy na kwestie związane z wszelkimi dziedzinami dotyczącymi prowadzenia firmy, spojrzeli zarówno z perspektywy sprawdzonych i ugruntowanych rozwiązań, jak również poprzez pryzmat innowacyjności i dynamicznie zmieniającego się oblicza sektora MŚP.

czwartek, 15 wrzesień 2016 09:44

Jaki jest plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju biznesu? Czy czeka nas przełom w polskiej gospodarce? Z tymi pytaniami zmierzy się Wicepremier, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki podczas debaty zorganizowanej pierwszego dnia VI Europejskiego Kongresu MŚP.

Oprócz Ministra Rozwoju do debaty „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – przełom w polskiej gospodarce”, która zainauguruje tegoroczny Kongres, zaproszeni zostali także: Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Jerzy Hausner, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w latach 2003-2005, Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów RP, Minister Gospodarki RP, Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w latach 2012-2015, Janusz Steinhoff, Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Trwają zapisy na wydarzenia

Technologie cyfrowe, rozwiązania IT, social media to narzędzia, bez których coraz trudniej dziś prowadzić nowoczesny biznes – bez względu na jego zasięg. Dlatego tegorocznej, szóstej już edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw przyświecać będzie hasło „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Hasło to znajdzie odzwierciedlenie w programie wydarzenia, którego jednymi z najmocniejszych punktów będą prelekcje i warsztaty, które poprowadzą międzynarodowi potentaci w dziedzinie technologii – Google (warsztaty „Internetowe rewolucje”) i Facebook (program „Boost Your Business”).

Wśród najważniejszych tematów obok innowacji będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja dla sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. W programie tegorocznego Kongresu znalazła się także 3. edycja Akademii Mody i Dizajnu – miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, a rejestracja zajmuje tylko kilka chwil. Wystarczy założyć konto lub zalogować się na już istniejące na stronie www.rejestracja.ekmsp.eu. Następnie należy kliknąć w zakładkę „zapis na wydarzenia” i z wyświetlonej listy wybrać spotkania, w których chcemy wziąć udział.

Katowice – miejsce ważnych wydarzeń

Kongres po raz kolejny zagości w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – W Katowicach wspieramy intensywnie sektor MŚP, gdyż rozumiemy jego długoterminowe znaczenie dla wzrostu konkurencyjności gospodarki naszego regionu i całego kraju. To właśnie mali i średni przedsiębiorcy są sercem polskiej gospodarki  – stanowią 99% wszystkich przedsiębiorstw oraz zapewniają 70% miejsc pracy – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice, Gospodarza Kongresu organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach.

Niezmiennie na VI Europejski Kongres MŚP składają się wydarzenia towarzyszące, a wśród nich: Targi Biznes Expo oraz program Samorząd, który wspiera MŚP. Na uwagę zasługuje zwłaszcza program tegorocznych Targów Biznes Expo, podczas których nie tylko będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców, ale przede wszystkim spotkać się z ekspertami, praktykami biznesu oraz wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach biznesowych. Targi to także szansa na spotkania z autorytetami marketingu, sprzedaży oraz HR.

Wydarzenie odbywa się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego:

 Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Gospodarz: Miasto Katowice

Współgospodarze: Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie, Metropolia Silesia

Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partnerzy Merytoryczni: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

środa, 07 wrzesień 2016 10:50

Rekordowa ilość zarejestrowanych uczestników i akredytowanych dziennikarzy, ponad dwieście debat tematycznych i wydarzeń specjalnych, udział szefów rządów i parlamentów, a także ministrów i parlamentarzystów z krajów naszego regionu. W Krynicy-Zdrój 6 września rozpoczęło się trzydniowe XXVI Forum Ekonomiczne. Temat przewodni tegorocznych obrad „Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?” odzwierciedla obecną sytuację na Starym Kontynencie. 

 

XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy zainaugurowała Sesja Plenarna „Stabilna gospodarka w niestabilnych czasach”, w której biorą udział Vytenis Andriukaitis, Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności UE, Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju Polski, Książę Michael von Liechtenstein, Założyciel i Prezes, Geopolitical Intelligence Services AG, Caroline Atkinson, Vice President for Global Public Policy, Google, Filip Thon, Senior Vice President, Retail Executive Committee, Grupa innogy, Prezes Zarządu, innogyPolska S.A. Moderuje dyskusję Peter Stracar, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo–Wschodnią, General Electric International (Czechy).

środa, 06 lipiec 2016 08:59

TRZY DNI INSPIRACJI DLA INNOWACJI

W Dniach 10-12 października w Katowicach odbędzie się VI Eropejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. „Trzy dni inspiracji dla innowacji” to hasło tegorocznego kongresu.

Tematy, które zostaną poruszone podczas wydarzenia to m.in. współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką.


4 lipca ruszyła rejestracja uczestników. Aby wziąć udział w wybranych wydarzeniach należy wypełnić formularz rejestracji na stronie www.ekmsp.eu.
W roku 2015 wśród 6000 osób znaleźli się przedstawiciele 43 krajów, dzięki czemu Kongres stał się największym wydarzeniem dla sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Europie.

Jak twierdzą organizatorzy Kongresu, innowacje to najważniejsze wyzwanie 2016 roku.

 

O wyjątkowym wymiarze międzynarodowym świadczy liczba gościa i delegacji zagranicznych. Od 1989 r. Polska poraz pierwszy ma dodatni wynik handlu zagranicznego. Jednym z najwazniejszych miejsc spotkań predsiębiorców z różnych krajow są Katowice.

piątek, 01 lipiec 2016 09:01

30 czerwca 2016 r. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbyła się konferencja prasowa Młodzi Przedsiębiorcy w strategiach miast. Podczas wydarzenia odbyła się dyskusja nt. sytuacji młodych przedsiębiorców oraz podejmowania przez miasta Katowice, Zabrze oraz Dąbrowę Górniczą działań w kontekście promowania i wspierania przedsiębiorczości.

Program „Młody Przedsiębiorca w stratgiach miast” skierowany jest do osób do 35. roku życia i prowadzących własne firmy (jednoosobowe działalności gospodarcze lub spółki) nie dłużej niż trzy lata. Opiera się na współpracy środowisk gospodarczych z administracją samorządową na rzecz młodych ludzi i sektora MŚP w Metropolii Silesia oraz województwie śląskim.

Ewa Weber, Sekretarz Miasta Zabrze, przedstawiła założenia "Lokalnego Planu Rozwoju Przedsiębiorczości dla Miasta Zabrze na lata 2016-2020", w którym miasto wpisało potrzebę wspierania rozwoju Młodych Przedsiębiorców i Startupów do strategicznych zadań
w rozwoju gospodarczym miasta.

Ważnym punktem spotkania była prezentacja działalności niedawno powołanego Referatu ds. MŚP
w Urzędzie Miasta Katowice i jego znaczenia dla młodego biznesu. Będzie on pełnił rolę doradczą wobec przedsiębiorców i inwestorów, a także funkcję edukacyjną, integrującą i promującą przedsiębiorczość.

Podczas konferencji o znaczeniu Młodych Przedsiębiorców dla RIG w Katowicach i w działalności Izby mówił Prezes Izby Tadeusz Donocik, który zwrócił uwagę na fakt, iż od 2014 roku RIG w Katowicach na zasadzie wyłączności (jedna organizacja z każdego kraju) reprezentuje polskich Młodych Przedsiębiorców w Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców, która będzie uczestniczyła
w Europejskim Kongresie MŚP po raz trzeci, włączając się tym razem w jego aspekty merytoryczne poprzez organizację zapowiedzianego wydarzenia towarzyszącego Kongresowi.

 

środa, 29 czerwiec 2016 12:08

Dnia 30 czerwca o godz. 12:00 w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze (ul. Podgórna 7) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji Festiwalu Przystanek Woodstock.

Konferencję poprowadzi Jerzy Owsiak. Wezmą w niej udział: Elżbieta Anna Polak - Marszałek Województwa Lubuskiego, przedstawiciel Miasta Kostrzyna nad Odrą oraz sponsorzy i partnerzy 22. Przystanku Woodstock.

Podczas konferencji poruszone zostaną sprawy związane z zakończonymi pracami przygotowawczymi do tegorocznej edycji festiwalu, a także z zasadami nowej organizacji bezpieczeństwa.

 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 14-16 lipca w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim.

W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce. 

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Z Woodstockowiczami spotkają się m.in. Janina Ochojska, Jerzy Stuhr, Tomek Michniewicz, Karolina Korwin Piotrowska, czy Zbigniew Buczkowski. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Oficjalna strona Przystanku Woodstock: www.woodstockfestival.pl

Karolina Krzyżankiewicz

środa, 29 czerwiec 2016 11:12

Dnia 30 czerwca 2016 r. o godz. 10:00 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach (ul. Opolska 15, Sala Konferencyjna, II piętro) odbędzie się konferencja poświęcona rozwiązaniom dedykowanym lokalnym przedsiębiorcom.

Prelegentami będą osoby, które swą postawą i działaniami budują ekosystem przedsiębiorczości na Śląsku: 

Marcin Krupa - prezydent Katowic

Małgorzata Mańka-Szulik - prezydent Zabrza

Zbigniew Podraza - prezydent Dąbrowy Górniczej

Wojciech Saługa – marszałek Województwa Śląskiego

Przemysław Grzywa - wiceprezes Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli

Tadeusz Donocik - prezes RIG w Katowicach

 

Tematyka konferencji będzie skupiona m.in. na powstaniu Referatu Małych i Średnich przedsiębiorstw Urzędu Miasta Katowice, a także jego celach i podejmowanych działaniach. Prezydenci miast Katowice, Zabrze oraz dąbrowa Górnicza opowiedzą o tegorocznym wymiarze Programu Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście. Podczas spotkania dowiemy się również o Lokalnym Planie Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Zabrze na lata 2016-2020, o roli młodych przedsiębiorców w strategii miasta, a także o planowanym na 10-12.10.2016 r. Europejskim Kongresie MŚP, czyli o spotkaniu młodego biznesu z Europy i USA. Na konferencji poznamy również znaczenie działalności Forum Młodych Przedsiębiorców, skład i cele polskiej reprezentacji w Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli oraz istotę i cele budowania Planów Rozwoju Przedsiębiorczości dla miast.

Karolina Krzyżankiewicz

środa, 22 czerwiec 2016 12:42

Po raz drugi w swej historii, podczas uroczystej Gali Europejski Klub Biznesu Polska uhonoruje osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju w Polsce przedsiębiorczości, gospodarki, działalności samorządowej, nauki, kultury i sportu oraz, które osiągnęły sukces na skalę europejską i światową.

Kapituła Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska, w której zasiedli wybitni przedstawiciele biznesu, nauki i sportu pod przewodnictwem Pani Profesor dr hab. Elżbiety Mączyńskiej, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, członka Narodowej Rady Rozwoju oraz członka Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, przyznała nagrody w kategoriach:

VICTORIA EUROPAE (Victoria Europejska) – nagroda główna, przyznawana osobom fizycznym, firmom, instytucjom, organizacjom społecznym, inicjatywom i przedsięwzięciom, które w sposób szczególny przyczyniły się do podniesienia prestiżu Polski na arenie międzynarodowej

ENTREPRENEUR MAGNUS (Wybitny Przedsiębiorca) przyznawana za wybitne osiągnięcia i zasługi gospodarcze

BENE MERITUS (Dobrze Zasłużony) przyznawana za szczególne osiągnięcia w reprezentowanej dziedzinie

SIGNUM TEMPORIS (Znak Czasu) przyznawana za działalność innowacyjną oraz za zasługi w zakresie popierania integracji europejskiej i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

PRO FUTURO (Dla Przyszłości) przyznawana za zasługi w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości, gospodarki, nauki, kultury i sportu

PRO PUBLICO BONO (Za Działalność Społeczną) przyznawana za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej

Patronat honorowy nad Galą objęli: Krajowa Izba Gospodarcza, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Patronat medialny objęli: Polsat News, magazyn ekonomiczny Polish Market, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal www.wnp.pl, magazyn Eurogospodarka, magazyn WhyStory oraz miesięcznik Europerspektywy.

Gala Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska odbędzie się w dniu 24 września 2016 r. w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Uroczystą Galę poprowadzi redaktor Przemysław Talkowski, ubiegłoroczny laureat nagrody BENE MERITUS (Dobrze Zasłużony).

Gości przywita zespół The Warsaw Dixielanders, a w części artystycznej Gali wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Więcej informacji na temat działalności Europejskiego Klubu Biznesu Polska i ubiegłorocznej Gali Wręczenia Nagród Europejskiego Klubu Biznesu Polska: www.ekb.org.pl. 

Karolina Krzyżankiewicz

wtorek, 21 czerwiec 2016 15:29

Nagrody: „Kobieta Humanitas

 

Centrum Rozwoju Kobiet Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Konwentu Kobiet Sukcesu, który odbędzie się 30 czerwca w siedzibie WSH w Sosnowcu.

Wydarzenie koncentruje się na tematyce przedsiębiorczości kobiet oraz ich istotnej roli w rozwoju lokalnego biznesu. Głównym celem konferencji jest rozpowszechnianie idei przedsiębiorczości oraz rozwoju zawodowego wśród kobiet z terenu całego województwa. Forma tego wydarzenia przewiduje m.in. wystąpienia kobiet które osiągnęły sukces w różnych sferach życia zawodowego i osobistego, możliwość wymiany doświadczeń i dyskusji.

Podczas konferencji przyznane zostaną nagrody „Kobieta Humanitas”, które stanowią wyróżnienia dla kobiet propagujących postawy przedsiębiorcze oraz wspierają lokalny biznes.

Wstęp bezpłatny.

Strona internetowa wydarzenia:

http://www.humanitas.edu.pl/Konwent_Kobiet_Sukcesu

Facebook:

https://www.facebook.com/events/1037399423016526/

 

Karolina Krzyżankiewicz

wtorek, 14 czerwiec 2016 08:48

Dnia 2 czerwca w Siemianowicach Śląskich odbyła się konferencja pt. „Zaburzenia funkcjonowania społeczno-emocjonalnego u dzieci”. Organizatorem był Urząd Miasta Siemianowice Śląskie wspólnie z Fundacją In Corpore.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, zgłosiło się bowiem około 300 uczestników. Konferencja odbyła się w hotelu Vacanza. Wśród osób uczestniczących znaleźli się nauczyciele oraz lekarze. Przede wszystkim jednak nie mogło zabraknąć rodziców – najbardziej dotkniętych problemem, któremu poświęcone było spotkanie. Iwona Flanczewska-Rogańska z katowickiego oddziału Telewizji Polskiej moderowała przebieg tego wydarzenia. Zgromadzonych gości powitała Anna Zasada-Chorab, Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Wygłosiła jednocześnie pierwszą prelekcję na temat kondycji miasta na tle problemów województwa śląskiego. Kluczowym elementem wypowiedzi było zwrócenie uwagi na wyższy wskaźnik zaburzeń wśród dzieci w wieku późniejszym, np. w liceum. Przyczyna tkwi w zbyt późnym rozpoznawaniu zaburzeń funkcjonowania u dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie trwania prelekcji można było zapoznać się z wieloma ciekawymi wskaźnikami dotyczącymi problemów, jakie wynikają ze zbyt późnej diagnozy czy krzywdzących opinii na temat tzw. niegrzecznych dzieci.

Omówiony został temat fobii szkolnej czy młodzieńczej depresji, która niekoniecznie objawia się w sposób, który do tej pory mieliśmy okazję obserwować.

Wyżej wymienione zaburzenia nie są osobnymi jednostkami chorobowymi, mimo coraz większej skali, w jakiej występują. Najtrudniejsze jest to, że rodzice niejednokrotnie czują się bezradni i nie wiedzą, jak sobie z tym radzić.

Jeden z głównych wniosków dający nadzieję na przyszłość to podkreślanie przez wszystkich prelegentów silnej potrzeby współpracy specjalistów z wielu dziedzin z rodzicami już na etapie rozpoznania pierwszych objawów. Przytaczano mnóstwo przykładów z życia wziętych, czyli np. wypowiedzi dzieci, które zostały zakwalifikowane do grupy dzieci nieposłusznych czy krnąbrnych. Spotkanie to może zaowocować przygotowaniem skutecznego programu diagnozowania zaburzeń u dzieci w regionie śląskim.

FOTORELACJA:

Wręczenie nominacji do programu Wręczenie nominacji do programu "Lider z Powołania" przez redaktor naczelną - Beatę Sekułę, Pani dr Iwonie Sosnowskiej-Wieczorek

Magdalena Saganowska

sobota, 21 maj 2016 08:49

Katowice, 20 maja 2016 r. – Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, premier Łotwy i Günther H. Oettinger, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa, premier RP Beata Szydło, europarlamentarzyści, ministrowie i wiceministrowie z całego świata oraz prezesi największych firm, eksperci i biznesmeni wzięli udział w VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

 

– W Katowicach, w jednym miejscu, przed trzy dni odbyły się tysiące spotkań. Jesteśmy dumni, że Kongres daje impulsy do nowych projektów gospodarczych. VIII Europejski Kongres Gospodarczy był wyraźnie większy od poprzednich. To nas bardzo cieszy, bo pokazuje, że jest realna potrzeba, by spotykać się tutaj, w Katowicach, w czasie Kongresu. W tym roku gościliśmy 8 tys. uczestników i prawie dwa tysiące osób w części start-upowej. To największe tego typu wydarzeniew Europie Centralnej – powiedział, podsumowując ósmą edycję wydarzenia, Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W VIII Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach (18-20 maja 2016) wzięło udział blisko
8 tys. gości, wśród których znaleźli się: Beata Szydło, premier RP, Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, premier Łotwy, Günther H. Oettinger, komisarz UE ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa, czterech ministrów RP: Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Mateusz Morawiecki, wicepremier RP, minister rozwoju, Paweł Szałamacha, minister finansów RP, Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki oraz wiceministrowie RP, ministrowie i wiceministrowie zagranicznych rządów, prezesi, wiceprezesi największych firm, przedsiębiorstw i instytucji z całego świata.

Uczestnikami inauguracji ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach byli m.in. Micheil Saakaszwili, prezydent Gruzji i obecny gubernator Odessy, Istvan Mikola, Sekretarz Stanu ds. Współpracy w Zakresie Polityki Bezpieczeństwa i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu, Węgry oraz Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE. Tematem dyskusji otwierającej cykl debat VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach była geopolityka, bezpieczeństwo i gospodarka.

Gośćmi specjalnymi ósmej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach byli także m.in. Peder Andreasen, prezes zarządu Energinet.dk, Ludovico Alcorta z agendy ONZ UNIDO, Ali Nur Ismail Ali, główny sekretarz, naczelnik państwowego departamentu ds. spółdzielczości w Ministerstwie Przemysłu, Inwestycji i Handlu Kenii, Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki
i Szkolnictwa Wyższego RP, Magdalena Dziewguć, head of Google for work na Europę Centralną
i Wschodnią, Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Kim Kreilgaard, specjalista ds. bankowości, kierownik wydziału przedsiębiorstw na Polskę i Kraje Bałtyckie
w Europejskim Banku Inwestycyjnym, Marcin Krupa, prezydent Katowic, Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju RP, Maciej Andrzej Libiszewski, prezes zarządu PKP CARGO, Tomáš Novotný, wiceminister przemysłu i handlu ds. funduszy unijnych, wspierania prac badawczo-rozwojowych, inwestycji i innowacji Republiki Czeskiej, Jaroslav Neverovič, minister energii Litwy, Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, Mirosław Panek, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Paweł Sałek, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Ministerstwa Środowiska, Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Aleksandras Spruogis, wiceminister energetyki Litwy, Beata Stelmach, prezes GE na Polskę i kraje Bałtyckie, Maciej Witucki, prezes Work Service, Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG, Karol Zarajczyk, prezes URSUS, Marek Ziółkowski, podsekretarz stanu ds. polityki wschodniej i bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Na tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach obecni byli również przedstawiciele największych polskich firm oraz globalnych marek m.in. ArcelorMittal, Grupa Azoty, ING, Kapsch, Lotos, Microsoft, Orlen, PGNiG, PKP CARGO, Pro-Invest, Siemens, Tauron, Tracktec, Veolia.

Wśród wiodących tematów i zagadnień ósmej edycji największej biznesowej konferencji w Europie Centralnej znalazły się: wielki program inwestycyjny Unii Europejskiej, rola państwa w gospodarce, innowacyjna Europa, wyzwania globalnej gospodarki, nowe rynki i kierunki. Nie zabrakło również wymiany poglądów i doświadczeń w obszarach dotyczących przemysłu i klimatu, a także w tematach odpowiedzialnego biznesu i młodych uczestników europejskiego rynku pracy.

Agenda VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego obfitowała również w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego, takim jak: energia i surowce, infrastruktura, transport, technologie, cyberbezpieczeństwo, górnictwo i hutnictwo, prawo, rynek zdrowia, rynek pracy, budownictwo i nieruchomości, inwestycje, polityka regionalna, zarządzanie, przestrzeń publiczna czy samorząd.

Podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyły się m.in.: II Forum Gospodarcze Polska-kraje Półwyspu Arabskiego, Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Forum Współpracy Gospodarczej Europa-Chiny, a także Spotkania Gospodarcze Indie-Europa Centralna i Spotkania gospodarcze Polska-Japonia.

Wydarzeniami towarzyszącymi były m.in. oficjalna prezentacja projektu biurowca .KTW, który powstanie w Katowicach, w sąsiedztwie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka, a także uroczyste wręczenie nagród w konkursach Top Inwestycje Komunalne 2016 oraz Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto.

Nowością w tegorocznej agendzie największej imprezy biznesowej Europy Centralnej była dwudniowa konferencja European Start-up Days, w której wzięło udział 2 tysiące uczestników. To pierwsze tak duże wydarzenie łączące start-upy i korporacje oraz organizacje wsparcia biznesu. Celem imprezy była integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami, którzy byli obecni na Europejskim Kongresie Gospodarczym
w Katowicach.

Goście specjalni Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach – minister finansów RP, przedstawiciele wielkich firm i instytucji, ambasador RP w Etiopii, prezydent Słupska – spotkali się także ze studentami w ramach drugiej odsłony projektu EEC – Liderzy Przyszłości. Inicjatywa zakłada m.in. udział młodych liderów w roli prelegentów i słuchaczy kongresowych dyskusji. Celem projektu EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow) jest kreowanie i promowanie aktywnej postawy obywatelskiej oraz zwiększenie zaangażowania młodych osób w życie publiczne.

VIII Europejski Kongres Gospodarczy odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
w Katowicach oraz Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek.

***

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC)  w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 7 tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji
o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym – www.eecpoland.eu

Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl

Zapraszamy również:

Wirtualne biuro prasowe: media.eecpoland.eu

Facebook: facebook.com/EECKatowice

Twitter: twitter.com/EECKatowice #EKG2016 #EECKatowice

 

Marta Stach, Rzecznik Prasowy EEC/Imago PR

 

 

środa, 18 maj 2016 21:05

 

Katowice, 18 maja 2016 r. – Energetyka, przemysł, digitalizacja gospodarki i globalna ekspansja to zagadnienia, które zdominowały pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC). To już ósma edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej.

 

Podczas uroczystej inauguracji VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Beata Szydło, premier RP podkreślała, że jako kraj mamy ambicje, by budować silną gospodarkę, nie tylko tworzącą potencjał rozwoju Polski, ale także liczącą się na arenie międzynarodowej i światowej. Mateusz Morawiecki, wicepremier RP, minister rozwoju mówił m.in. o tym, jak ważne jest prawidłowe rozpoznawanie teraźniejszych wyzwań.

Pierwsze kongresowe debaty tematyczne dotyczyły zagadnienia digitalizacji gospodarki. Dyskutowano na temat szans, wyzwań i zagrożeń, jakie niesie za sobą cyfrowa rewolucja. James Whittaker, distinguished technical evangelist z firmy Microsoft zarysował m.in. ciekawą perspektywę przyszłości gospodarczej, związanej z rozwojem autonomicznych technologii.

Pierwszego dnia największej imprezy biznesowej Europy Centralnej rozważane były m.in. kwestie efektywności zarządzania państwowymi zasobami w gospodarce, przedsiębiorstwami, agencjami i funduszami. Podczas panelu „Energia i klimat – horyzont 2030. Scenariusze dla świata i Europy” nie zabrakło dialogu dotyczącego aktualnej kondycji politycznej i prawnej pakietu klimatyczno-energetycznego oraz bezpieczeństwa energetycznego Europy.

– Polska to państwo oparte na węglu – powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki, w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego – Przypominam, że nasza strategia to nie walka z węglem jako podstawą energetyki, a walka z emisją. O tym często się zapomina. Minister podkreślił, że obostrzenia dla energetyki węglowej nakładane na Polskę mogą sprawić, że nasz PKB będzie znacząco spadał do 2050 roku. Taka sytuacja może zbliżyć Polaków do „ubóstwa energetycznego”. Minister energetyki zaznaczył, że jednym z priorytetów rządu w materii energetyki jest energetyka obywatelska, dotycząca tzw. prosumentów.

Aleksandras Spruogis, wiceminister energetyki Litwy argumentował, że konkurencyjność państw europejskich zostanie zachowana tylko wówczas, gdy w polityce europejskiej uwzględni się charakter gospodarek konkretnych krajów. Podkreślał, że Litwa nawet będąc zależną od paliw kopalnych, inwestuje w nowe rozwiązania energetyczne. Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG, w swojej wypowiedzi dotyczącej energetyki w Europie podkreślał znaczenie unii energetycznej wypracowywanej na forum UE.

W trakcie kolejnej z dyskusji pierwszego dnia VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego mówiono m.in. o globalnej ekspansji gospodarki europejskiej. Jednym z głównych tematów, które były poruszane w czasie tej prelekcji była współpraca na linii Europa-Chiny. Rozmówców zajęła szczególnie kwestia Porozumienia Transpacyficznego (TTIP), którego negocjacje są w bardzo zaawansowanym stadium.


W panelu wypowiadali się: Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju RP, Maciej Andrzej Libiszewski, prezes zarządu PKP CARGO, Tomáš Novotný, wiceminister przemysłu i handlu ds. funduszy unijnych, wspierania prac badawczo-rozwojowych, inwestycji i innowacji Republiki Czeskiej, Maciej Witucki, prezes Work Service i Karol Zarajczyk, prezes URSUS.

Jerzy Kwieciński w swojej inicjującej dyskusję wypowiedzi zaznaczył, że Polsce zagraża dużo pułapek gospodarczych: – Potrzeba nowych, silnych bodźców, które przełożą się na motory polskiej gospodarki. Obywatele Polski są ambitni. Wynagrodzenia są niższe niż w UE, nasz rozwój wspiera kapitał zewnętrzny. Te elementy trzeba zmienić. Musimy budować własny kapitał – mówił. Zaznaczył też, że kolejnym wielkim wyzwaniem jest demografia.

– Widzę ogromny potencjał Polski i Czech w inwestowaniu w podstawową infrastrukturę. To pozwoli rozwijać bardziej innowacyjne sektory gospodarki. Liczymy, że nowa perspektywa unijna pozwoli nam dobrze dofinansować nowe pomysły – relacjonował Tomáš Novotný, wiceminister przemysłu i handlu Czech. Polityk dał do zrozumienia, że przykładów do naśladowania można szukać nawet na drugiej półkuli. Wymienił w tym kontekście państwa Ameryki Łacińskiej.

Na kolejnych, równolegle odbywających się sesjach Europejskiego Kongresu Gospodarczego
w Katowicach, skupiano się m.in. nad zagadnieniem sytuacji młodych przedsiębiorców w gospodarce
i na rynku pracy, nad „wielkimi problemami wielkich miast”, globalną ekspansją gospodarki europejskiej, czy współpracą międzynarodową na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W trakcie sesji „Współpraca międzynarodowa na rzecz zrównoważonego rozwoju” wskazano, że Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawarte w niej cele mają się m.in. przyczynić do eliminacji ubóstwa. Obecny na sesji Ali Nur Ismail Ali, główny sekretarz, naczelnik państwowego departamentu ds. spółdzielczości w Ministerstwie Przemysłu, Inwestycji i Handlu Kenii zaznaczył, że kiedy mówimy o zrównoważonym rozwoju, to chodzi nam o to, w jaki sposób obecne pokolenie może zaspokajać swoje potrzeby bez pogarszania sytuacji przyszłych pokoleń.

Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej zwróciła w dyskusji uwagę na to, jak ważna jest współpraca z władzami lokalnymi. – Nasze działania ukierunkowane są na rozwój – mówiła podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wskazała, że ważna jest współpraca z władzami lokalnymi, z wodzami wiosek po to, by stworzyć cały system, który potem będzie możliwie sprawnie funkcjonował. – W przypadku celów zrównoważonego rozwoju brakuje kilku rzeczy, te cele są nastawione na przewodnictwo Europy – podkreśliła Ochojska. – Wskazuje się, że wręcz należy budować przewagę konkurencyjną firm europejskich. Ten zrównoważony rozwój jest teraz taką nowomową europejską. A chodzi o to, żeby to były rzeczywiste działania – mówiła prezes PAH.

Jeden z ostatnich paneli pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego poświęcono zagadnieniu przemysłu europejskiego. Podczas sesji „Przemysł w Europie. Schyłek czy renesans?” mówiono m.in. o sytuacji kluczowych branż przemysłu w Europie, z uwzględnieniem uwarunkowań ich globalnej konkurencyjności, a także reindustrializacji. W dyskusji udział wzięli m.in.: Ludovico Alcorta z agendy ONZ UNIDO, Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju i Beata Stelmach, prezes GE na Polskę i kraje Bałtyckie.

– W końcu XX wieku panowało przekonanie, że przenoszenie produkcji przemysłowej poza Europę ma przyszłość. Pierwsza dekada XXI wieku zniszczyła to przekonanie. Strategia Europa 2020 jest odpowiedzą na to wyzwanie. Jej celem jest zwiększenie udziału przemysłu w PKB do 20 proc. w 2020 roku – powiedział Jarosław Gowin w swoim wystąpieniu, otwierającym panel. Wicepremier podkreślił, że te cele będą realizowane w najbliższych latach. Wspomniał też o planie Junckera, będącym szeroko zakrojonym wsparciem dla przedsiębiorczości, bazującym między innymi na partnerstwie publiczno-prywatnym, który ma być narzędziem prowadzącym do tego celu.

Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu z Ministerstwa Rozwoju podkreślił, że przemysł nie jest zapominany w Europie, ale teraz należy jego potencjał wykorzystać dla rozwoju inaczej, niż robiono to do tej pory. – Trzeba byśmy my Polacy, nasze firmy, wypracowali nowe technologie, które sprzedamy potem w świecie – powiedział wiceminister na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. – Kwestia przemysłu i uprzemysłowienia, reindustrializacji jest bardzo ważna w planie gospodarczym rządu – akcentował.

Panele pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 odbywały się w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i w Spodku.

***

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC)w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 7 tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji
o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

Marta Stach, Rzecznik Prasowy EEC/Imago PR

 

poniedziałek, 21 marzec 2016 20:21

Transformacja – nowe podejście do biznesu.

 

Fundacja Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu i magazyn „Businesswoman & life” zapraszają na V POLISH BUSINESSWOMAN CONGRESS, który odbędzie się 1 i 2 kwietnia 2016 roku (piątek i sobota), w godzinach 10.00-18.00,w hotelu Gromada Lotnisko przy ul. 17 stycznia 32 w Warszawie. To jedyne w swoim rodzaju seminarium, podczas którego wystąpią uznani mówcy, wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej i w jednym miejscu spotka się 2000 przedsiębiorczych osób, żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości, odbędą się pokazy mody, a w części wystawienniczej będą miały miejsce targi z produktami i usługami dla biznesu. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Transformacja – podejście do biznesu.

 

Polish Businesswoman Congress, to panele dyskusyjne i eksperckie, dedykowane dla osób przedsiębiorczych, zarówno tych prowadzących już przedsiębiorstwo i poszukujących dalszych możliwości rozwoju, jak również dla osób poszukujących pomysłu i inspiracji do założenia własnego biznesu. Eksperci i uznani mówcy - autorytety w swoich dziedzinach, wygłoszą prelekcje z obszarów: brandingu, negocjacji, motywacji, budowania skutecznych zespołów, prawa i zarządzania płynnością finansową. Uczestnicy kongresu dowiedzą się m.in.: jak skutecznie budować markę własną i przedsiębiorstwa, jak efektywnie rozwijać swój potencjał, jak sprzedawać, aby zwiększyć zyski firmy i zdobywać lojalnych klientów. Wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej przedstawią swoje case study. Polish Businesswoman Congress to największy kongres kobiet biznesu w Polsce, który na stałe wpisał się w plan biznesowych wydarzeń. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.:Maria Rotkiel, Omenaa Mensah, Grażyna Wolszczak, Joanna Orleańska, Anna Jagodzińska, Kamila Rowińska, prof. Andrzej Blikle, Krzysztof Sarnecki, Adam Adamonis, dr n.med. Piotr Niedziałkowski, dr Ewa Maleszyk, Michał Nowak, Sylwia Łuć, Karolina Rybus-Przeniosło, Paulina Grzechnik, Agata Pelc, Emilia Zęgota, Monika Zdziarska-Alicka, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Beata Chrobak, Piotr Ciski, Joanna Janowicz, Agnieszka Jadczyszyn, Ilona Klejnowska-Kamińska, Aneta Pankowska, Łukasz Kuciński, Magdalena Nowakowska, Monika Smulewicz, Magdalena Manuela Radke, Alina Strześniewska, Alicja Wojciechowska, Anna Jagodzińska, Iwona Golonko, Agnieszka Kühl.

Wydarzenie poprowadzi prezenterka Adela Warać.

Powitanie gości krótkim występem Alicji Węgorzewskiej.

Polish Businesswoman Congress to cykliczne wydarzenie (edycja wiosenna i jesienna), organizowane przez Fundację Międzynarodowy Inkubator Kobiet Biznesu, wydawcę magazynu Businesswoman & life od 2014 roku. Na każde z wydarzeń zapraszani są eksperci w poszczególnych dziedzinach, znamienici goście, poruszane są najistotniejsze tematy z punktu widzenia kobiet biznesu.

Zapraszamy już dziś do udziału w wydarzeniu! Szczegółowe informacje i rezerwacja miejsca na: http://businesswomancongress.pl/#

Kontakt dla mediów:

Elżbieta Jeznach

Kom.: 692 419 900


pr@businesswomanlife.pl

Magazyn Businesswoman & life
ul. Dobra 7/LU4 (domofon 34)
00-384 Warszawa

*****

O Businesswoman & life

„Businesswoman & life” to wydawany od 2010 roku, przez Fundację Międzynarodowy inkubator Kobiet Biznesu, inspirujący dwumiesięcznik kobiet sukcesu, które odważnie realizują swoje pasje i są otwarte na nowe rozwiązania. Redakcja Magazynu znalazła klucz do kobiecego sukcesu i pragnie się podzielić nim z kobietami, które marzą o tym, by osiągnąć niezależność i rozwijać swoje pasje. Kobietom, które już osiągnęły sukces, magazyn pokazuje jak egzystować w twardym świecie biznesu i nie zatracić swojej kobiecości.

Magazyn Businesswoman & life jest dedykowany dla kobiet przedsiębiorczych, aktywnych zawodowo, piastujących wysokie stanowiska w strukturach korporacyjnych, zarządzających własną firmą lub aspirujących do założenia działalności gospodarczej.

 

 

niedziela, 13 marzec 2016 10:56

AGENDA

 

Konferencja pt.: Kobieta Charyzmatyczna

TERMIN:               17-03-2016

MIEJSCE:               Teatr „Kamienica” w Warszawie

 

09.30 - 10.00 – Rejestracja uczestników

10.00 – 10.15 - Powitanie gości

10. 15 -11.30I Panel:

Przedsiębiorczość, a działalność społeczna. Wsparcie przedsiębiorczości kobiet;: rozwój zawodowy w obrębie przedsiębiorstwa/instytucji/zakładanie i rozwój własnej działalności gospodarczej/podjęcie pracy zarobkowej przez młode matki

Paneliści:

Anna Jakubowski - dyrektor Generalna Coca Cola Polska, działaczka społeczna, Anna Tylkowska – prezes zarządu Społem Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, Gabriela Pudlo-Chojnacka, prezes POCH Sp.zo.o., działaczka społeczna, Omenaa Mensah - dziennikarka TVN, założycielka i prezes Fundacji Omenaa Foundation - jej ambicją jest wybudowanie szkoły w Ghanie dla dzieci ulicy, właścicielka ekskluzywnej marki mebli – Ammadora, współtwórczyni programu Domy gwiazd emitowanego na kanale Domo+, dr n. farm. Justyna Kaźmierczak, specjalistka z zakresu farmacji aptecznej, współwłaścicielka aptek Zdrowit, działaczka społeczna, zwolenniczka zdrowego trybu życia i holistycznego podejścia do swoich pacjentów, Małgorzata Obuchowska – dyrektor Funduszu Górnośląskiego S.A., prof. dr hab. Piotr Ostaszewski – prorektor SGH, Marta Chmielewska - Kierownik ds. Zarządzania Informacją Wewnętrzną DHL Polska, członek zarządu Fundacji DHL Dostrzegamy Innych Ludzi, Beata Twardowska - Prezes Zarządu Fundacji Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Edyta Walęciak-Skórka - właścicielka Centrum Szkoleniowo-Coachingowego Wyższy Poziom oraz Akademii Projektantek Przyszłości, autorka bestsellerowej książki "Jutro zaczyna się dziś, czyli jak zaprojektować swoją wymarzoną przyszłość", Elżbieta Jeznach, redaktor naczelna Magazynu Businesswoman&life, Janusz Cieślak, Prezes Europejskiego Klubu Biznesu Polska, 

 

11.30-11.45 – przerwa kawowa, promocja książek: Modrzewie siwieją na rudo – autor: prof. dr hab. Jacek Niedziela, Why Story 2 – Czas na zmianyKinga Piekarska

http://whystory.nazwa.pl/strona/administrator/index.php?option=com_k2&view=item&cid=736

 

11.45-13.00 – II Panel:

Działalność społeczno-samorzadowo-charytatywna kobiet w połączeniu ze sztuką oraz edukacją Dlaczego kobiety powinny angażować się w taką działalność i jak uzyskać optymalne rezultaty działań: wsparcie dzieci I rodziców osób niepełnosprawnych, także osób bezdomnych oraz innych grup wykluczonych społecznie. Omówienie działalności organizacji powołanych w celu ochrony zwierząt.

Paneliści:

Justyna Sieńczyło, aktorka, współzałożycielka Teatru "Kamienica", działaczka społeczna, Anna Grygierek – Kobieta Roku, burmistrz Miasta i Gminy Strumień, Aleksandra Gajewska - aktorka teatralna i działaczka społeczno-samorządowa, wice-marszałek województwa śląskiego (2010-2013), prof. zw. dr hab. Kazimiera Wódz, wykładowca, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego - specjalizacja: psychologia społeczna, studia kulturowe, praca socjalna, socjologia miasta i regionu, społeczeństwo obywatelskie w Polsce, dr Anna Zasada-Chorab, wice-prezydent Siemianowic Śląskich, pracownik naukowy, działaczka społeczna, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, wójt Gminy Lesznowola, funkcję tą pełni już od czterech kadencji, odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez Prezydenta RP, Jolanta Jędrzejewska – zarządzająca polityką CSR w Społem Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, Beata Żółkiewska- działaczka na rzecz zwierząt: Mondo Cane, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt, OTOZ „ANIMALS”, Pogotowie dla Zwierząt, Krystyna Pluta, 80-letnia, wice-prezes Koła Seniora w Gliwicach, działaczka społeczna na rzecz dzieci z domów dziecka, była tancerka zespołu ludowego, od niedawna podróżniczka, Maria Demidowicz, prezes Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, Monika Waligóra – dyrektor ds. PR i Komunikacji DHL, Iwona Płatek - wiceprezes Towarzystwa Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, matka dorosłego dziecka specjalnej troski, prof. dr hab Jacek Niedziela – uznany jazzman; kontrabasista, kompozytor, wykładowca na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, powieściopisarz, Katarzyna Martyka, radca prawny, działaczka społeczna

 

13.00-13.45 – przerwa lunchowa, promocja książek: Modrzewie siwieją na rudo – autor: prof. dr. hab. Jacek Niedziela, Why Story 2 – Czas na zmiany – autor: Kinga Piekarska

http://whystory.nazwa.pl/strona/administrator/index.php?option=com_k2&view=item&cid=736

 

13.45.-15.15 – III Panel:

Kobieta, która zbuduje dom, zadba o zdrowie własne oraz rodziny, a potem zamarzy o SPA

Paneliści:

Alina Strześniewska, Prezes Zarządu, Impact Media Sp. z o.o. \(Radio Kolor\) Elżbieta Nemś, dyrektor Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, działaczka społeczna, Magdalena Górska-Rudzka, kobieta przedsiębiorcza, specjalista ds PR Dr Irena Eris, Ewelina Stępień-Kunik -założycielka Polish Soccer Skills, kompleksowego systemu szkoleń piłkarskich dzieci i młodzieży działaczka społeczna, Agnieszka Bratek, dietetyczka w tym sportowców – np. drużyny piłkarskiej Piast, matka trójki, wielokrotna uczestniczka Biegu Rzeźnika, Dominika Kajdas-Ciupek. psycholog, terapeuta rodzinny, certyfikowany terapeuta uzależnień, Edyta Aksamit – kuratorka społeczna oraz kobieta, która sama zbudowała własny dom, Zofia Rosińska – właścicielka firmy Drevohaus, wybudowała setki domów, Karolina Hudowicz- wice dyrektor ICF Poland, oddział Śląsk, Bożena Czerwińska, doktorantka pedagogiki, terapeutka, mediatorka, badająca obszary w zakresie zespołu Aspergera, Sławomira Wiktoria Puchała, właścicielka izałożycielka firmy oraz twórca marki Victoria Day Spa

 

15.15-16.15 -  Uroczyste wręczenie tytułów oraz upominków

Losowanie wizytówek z nagrodami. Czas dla mediów.

 

16.15 -16.45 -  Spotkania autorskie, podpisywanie książek.

http://whystory.nazwa.pl/strona/administrator/index.php?option=com_k2&view=item&cid=736

http://www.whystory.pl/pl/sztuka-i-kultura/teatr-i-literatura/why-story2-czas-na-zmiany-rozdz-viii-pojsc-swoja-droga.html

 

organizator:

WHY M G

paronat medialny:

WHY STORY LOGO

patronat merytoryczny:

kolegium

patronat honorowy:

                                          Logo nowe 300 dpi           logo NLPofCHICAGO z napisem          

partnerzy konferencji:

 

                                                                                                                                                                                                    

       

 

niedziela, 07 luty 2016 10:50

 Urząd Miasta Katowice i firma PTWP Event Center podpisały umowę koncesyjną na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo - Sportową Spodek. Umowa wejdzie w życie 2 maja br.

 

4 lutego 2016 r. umowę na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (MCK) oraz Halą Widowiskowo Sportową Spodek podpisali Marcin Krupa, prezydent Katowic
i Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP Event Center, spółki należącej do Grupy PTWP SA, organizatora m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest jednym z ważnych elementów strategii rozwijania turystyki biznesowej w Katowicach. Już dziś widzimy, że ta strategia się sprawdza i wpływa na zmianę wizerunku Katowic. Będziemy ją kontynuować – mówi prezydent Marcin Krupa.

Umowa na zarządzanie Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem przez PTWP Event Center wejdzie w życie za około trzy miesiące, 2 maja br. To okres potrzebny na sprawne przekazanie obiektów przez miasto operatorowi, przy zachowaniu ciągłości organizacyjnej. Koncesjonariusz przejmuje obiekty z częściowo wypełnionym kalendarzem wydarzeń na bieżący rok, z których wybrane mają charakter cykliczny i będą odbywać się w kolejnych latach.

Najważniejsze imprezy, które są zaplanowane w najbliższym czasie w MCK, a więc WTA Katowice Open 2016, MŚ w Hokeju na Lodzie Katowice 2016 czy Intel Extreme Masters - mistrzostwa świata


w grach komputerowych i targi e - sportu oraz gier elektronicznych, odbędą się więc jeszcze przed wejściem umowy w życie.

– Cieszymy się, że po wielu miesiącach od zakończenia procesu na wybór zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka umowa została podpisana. Ze względu na znaczenie tych obiektów dla miasta i regionu, poza zapewnieniem sprawności operacyjnej

w zarządzaniu, pracujemy teraz intensywnie nad najlepszym jakościowo kalendarzem dalszych wydarzeń – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Umowa została podpisana na okres 15 lat.

Wyłonienie zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego spośród podmiotów sektora prywatnego było warunkiem, jaki postawiła przed miastem Katowice Komisja Europejska, przyznając dofinansowanie dla budowy MCK.

 

Biuro Prasowe
Urząd Miasta Katowice

 

niedziela, 17 styczeń 2016 13:11

XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji

 

laur

W sobotę w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Zostały wręczone podziękowania w kilkunastu kategoriach dla ponad 60 wybitnych osób oraz wyróżniających się organizacji.

image005a

Prezes RIG w Katowicach, Tadeusz Donocik zwrócił uwagę na to, że Laury wskazują autorytety, ludzi sukcesu w różnych dziedzinach i osoby poszukujące dialogu. Zmienia się Śląsk, zmienia się Polska. To właśnie dzięki tym ludziom – podkreśliła także rolę laureatów w swoim powitaniu Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze, które było honorowym gospodarzem wydarzenia.

image001a

Tylko zrywanie ze stereotypami daje szansę pójścia do przodu, nie zrywanie z tradycją – mówiła w swoim podziękowaniu Hanna Suchocka, laureatka Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji. – Właściwie jestem już poza polityką. Zadecydowałam o tym sama, że po powrocie z Watykanu nie wracam do polityki. I to, że sobie o mnie przypomniano, że jeszcze ktoś chciał wspomnieć tamten czas i uznać go za dobry, jest dla mnie wielkim, wielkim wyróżnieniem – podsumowała decyzję Kapituły o przyznaniu jej najwyższego Lauru.

image003a

Statuetkę Orła Piastów Śląskich otrzymał Janusz Steinhoff, były Wicepremier i Minister Gospodarki w latach 1997-2000. Jerzy Buzek w laudacji wspomniał o zaangażowaniu w działalność opozycyjną, między innymi poprzez dystrybucję prasy podziemnej: Był wtedy taki legendarny „Mikołaj” na Górnym Śląsku, który to wszystko łączył – mówił. – Gdy Komitet Obywatelski „Solidarności” ogłosił listę swoich posłów do parlamentu w ’89 roku, na zdjęciu z Lechem Wałęsą pojawił się człowiek, którego właściwie prawie nikt nie znał, ja też nie znałem zupełnie. I wtedy się wszyscy dowiedzieli, że „Mikołajem” był Janusz Steinhoff.

image004a

Kryształowym Laurem z Diamentem uhonorowany został ksiądz profesor Michał Heller, Fundator i Założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych. Umiejętność i kompetencja zależą ode mnie – rozważał w swoich podziękowaniach. – Trzeba pamiętać o ograniczeniach. Trzeba o nich pamiętać także dlatego, żeby poza nie wyjść, bo przecież wszystkie ograniczenia są po to, aby je przekraczać – dodał laureat.

Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, podczas którego – w wyrazie wdzięczności – wręczane są statuetki w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Historia Laurów sięga roku 1992, kiedy działacze samorządu gospodarczego skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach wystąpili z inicjatywą dziękowania ludziom nieprzeciętnym, wyróżniającym się firmom, organizacjom i instytucjom, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich.

image002a

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie: www.laury.rig.katowice.pl

 

 

niedziela, 29 listopad 2015 14:40

HR jako partner strategiczny wspomagający zarządzanie miastem.

26 i 27 listopada 2015 r. w zabrzańskim hotelu Diament odbyła się V Międzynarodowa Konferencja pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami - organizowana przez Miasto Zabrze w partnerstwie z Politechniką Śląską w Gliwicach.

 

W czasie dwóch kolejnych dni przedstawiciele szeroko rozumianej kadry zarządzającej z Polski i zagranicy mieli możliwość wysłuchania oraz zaprezentowania dobrych praktyk oraz wymiany doświadczeń, poglądów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z przedstawicielami środowisk samorządowych, naukowych i biznesowych.

EwaWeber

Hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji było: HR jako partner strategiczny wspomagający zarządzanie miastem. Nasi prelegenci, eksperci w dziedzinie zarządzania zaprezentowali swoje doświadczenia, spojrzenie na to, w jaki sposób poszczególne elementy zarządzania zasobami ludzkimi mogą wpływać na rozwój zarządzania nie tylko zasobami ludzkimi ale i całą organizacją. Uczestnicy Konferencji mieli również okazję do zapoznania się z założeniami międzynarodowego projektu FIND THE BEST! – Competency Based Recruitment in Public Administration, w ramach którego udostępniane jest darmowe narzędzie do moderowania procesu rekrutacji dla administracji publicznej oraz z wdrożeniem modelu kontroli zarządczej.

jaFR

Karolinahigh

ICF

why

 

 

środa, 18 listopad 2015 11:14

„Droga do Polski Przedsiębiorczej”.

Informacja prasowa

Warszawa, 10 listopada 2015

Już 26 listopada przedstawiciele środowisk biznesowych oraz akademickich spotkają się w centrum Warszawy, by podsumować wyniki realizacji projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.2 PO IG. W czasie spotkania nastąpi inauguracja 10 największego akceleratora Business Link PGE Narodowy. Pytanie przewodnie konferencji brzmi: czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom, dającym możliwości szybkiego rozwoju i w jakim momencie Drogi do Polski Przedsiębiorczej znajdujemy się obecnie? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), realizator projektu.

Konferencja rozpocznie się o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Paryż A na PGE Narodowy, w którym już wkrótce otwarty zostanie 10 akcelerator Business Link. W roli gości specjalnych, biorących udział w debacie pojawią się Delegaci z Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Dariusz Żuk – Prezes Zarządu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz przedsiębiorcy działający w Ekosystemie: Qpony, Glov, Soti Natural, Migam oraz Saule Technologies. Organizatorzy spodziewają się przybycia osób z całej Polski, w tym przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, ośrodków wspierania przedsiębiorczości oraz ośrodków akademickich. Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce.

BLKV plakat mixer narodowy 01

Przede wszystkim jednak, przedstawione zostaną dotychczasowe wyniki projektu „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm.
Dzięki programowi, udało się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego, działała pięćdziesiąt Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów Business Link.
Dzięki projektowi „Droga do Polski Przedsiębiorczej” powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą – wyliczają organizatorzy konferencji.

 

Podsumowanie i jednocześnie zamknięcie projektu to także początek nowego rozdziału.
W grudniu 2015 roku zostanie otwarty dziesiąty, największy, liczący ponad 4,5 tys.m2, Business Link na PGE Narodowym przy Al. Ks. J. Poniatowskiego 1 w Warszawie. Główną ideą projektu aranżacji oddziału Business Link na PGE Narodowym jest stworzenie przestrzeni przypominającej miasteczko biznesowe. Otwarte przestrzenie przeznaczone na tzw. mikrobiura oraz coworkingi zostaną wydzielone, jako place o odrębnej posadzce, zaś zaplecza socjalne  oraz strefa chilloutu zaprojektowane tak, by przypominały park i tereny zielone. Części wspólne stanowiące tzw. komunikacje na całej powierzchni Business Linka, symbolizować będą ulice wyposażone w małą architekturę naśladującą miejską. Zgodnie z intencją Inwestora, wnętrza lokalu nawiązywać będą do nowoczesnych i kojarzonych z innowacyjnością, biznesem oraz nowymi technologiami przestrzeni. Business Link PGE Narodowy już wkrótce będzie w stanie zapewnić miejsce do pracy oraz spotkań dla ponad 700 osób.

Formuła konferencji jest zgodna z podejściem pro przedsiębiorczym, gdzie końcowym etapem spotkania będzie networking uczestników i prelegentów konferencji. – Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwartą i szczerą rozmowę oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna – mówi Dariusz Żuk, prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:

  • Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;

  • Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;

  • Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.

Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

LogoUE 2

niedziela, 01 listopad 2015 20:16

Zapraszam Cię na Spotkanie Kobiet: „Z kobiecą torebką przez życie”

Torebka to symbol kobiecości. Myśląc o jej rodzajach możemy wymieniać: kopertówkę, shopperkę, worek, listonoszkę, torbę sportową. Ile kobiet tyle torebek, a każda z nich niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Zapraszamy serdecznie na warsztaty wszystkie Kobiety, które pragną odszukać w sobie, tak jak we własnej torebcewszystko to, co najlepsze i najcenniejsze w życiu. Warsztaty prowadzone są metodą arteterapii. Metoda arteterapii jest bezpieczną metodą m.in rozwoju osobistego, która pozwala poprzez działania twórcze odkryć i rozwinąć własne poczucie wartości, optymistyczne myślenie, kreatywność, zrozumieć emocje, poprawić relacje z innymi, odkryć zdolności i własne potrzeby. Dzięki działaniom twórczym uczestnicy zajęć kontaktują się z sobą i odkrywają w sobie to, co najcenniejsze i skutecznie dzięki temu mogą dokonać pozytywnych zmian we własnym życiu.Dla kogo ten warsztat?

Dla Kobiet, które chcą wciąż na nowo odkrywać siebie,

Dla Kobiet, które chcą zobaczyć w sobie i w swoim życiu to, co najpiękniejsze i najcenniejsze,

Dla Kobiet, które chcą odnaleźć w sobie to, czego potrzebują do poczucia pełni.

Warsztat poprowadzą

Ewa Baranowska -Jojko i Aleksandra Wiechuła

dnia: 13 listopada 2015 roku o godzinie 18.00

adres: Firma Szkoleniowo-Konsultingowa Nowe Perspektywy

ul. Wolności 402, 41-806 Zabrze

Potwierdź proszę swoje uczestnictwo telefonicznie lub emailem

(32) 777 22 02, 501 453 559; biuro@noweperspektywy.pl

Korzyści:

Przyjrzymy się swojemu życiu tu i teraz, dostrzeżemy jego uroki, zachwycimy się tym, co w nim niezwykłego, zaprojektujemy zmiany...

Ilona Duda

niedziela, 01 listopad 2015 19:33

Dziennik Gazeta Prawna zaprasza wszystkich przedsiębiorców i ludzi biznesu do udziału w Skrzydłach Biznesu.

Skrzydła Biznesu

Polscy przedsiębiorcy dzięki swej pracy i inicjatywie skutecznie bronią pozycji rynkowej i wciąż poszukują nowych rozwiązań umożliwiających nieustanny rozwój. Doceniając ich postawę, Dziennik Gazeta Prawna już po raz szósty organizuje Skrzydła Biznesu”.

środa, 21 październik 2015 12:03

Już 26 listopada 2015 r. w zabrzańskim hotelu Diament rozpocznie się organizowana przez Miasto Zabrze w partnerstwie z Politechniką Śląską w Gliwicach V Międzynarodowa Konferencja pn. „Kierunki Rozwoju Zarządzania Zasobami Ludzkimi".

 

W czasie dwóch kolejnych dni przedstawiciele szeroko rozumianej kadry zarządzającej z Polski i zagranicy będą mieli możliwość wysłuchania oraz zaprezentowania dobrych praktyk oraz wymiany doświadczeń, poglądów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi z przedstawicielami środowisk samorządowych, naukowych i biznesowych.

To już V edycja tego, cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wydarzenia, na które serdecznie zaprasza Prezydent Miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

Hasłem przewodnim tegorocznej Konferencji jest HR jako partner strategiczny wspomagający zarządzanie miastem. Nasi prelegenci, eksperci w dziedzinie zarządzania zaprezentują swoje doświadczenia, spojrzenie na to, w jaki sposób poszczególne elementy zarządzania zasobami ludzkimi mogą wpływać na rozwój zarządzania nie tylko zasobami ludzkimi ale i całą organizacją. Uczestnicy Konferencji będą mieli również okazję do zapoznania się z założeniami międzynarodowego projektu FIND THE BEST! – Competency Based Recruitment in Public Administration, w ramach którego udostępniane jest darmowe narzędzie do moderowania procesu rekrutacji dla administracji publicznej oraz z wdrożeniem modelu kontroli zarządczej.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama