reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
środa, 06 grudzień 2017 01:00

Asperger w nas i wokół nas

W poniedziałek 4 grudnia 2017 roku w Hotelu Radisson Blu w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Asperger w nas i wokół nas”. Jej celem było zapoznanie się ze zjawiskiem Aspergera - poznaniem objawów, przyczyn i metod terapii. Istotnym było również poszukiwanie odpowiedzi na pytania: „jak osoby z zespołem Aspergera odbierają świat, jakie mają potrzeby, dysfunkcje, ale również mocne strony?”, „jak sprawić, żeby osoby z Aspergerem uczyły się, jak traktować swoich najbliższych, żeby ich ciągle nie ranić?”, „jak powinna wyglądać komunikacja nauczycieli z rodzicami dzieci z zespołem Aspergera, aby ich pociechy mogły rozwijać się w jak najbardziej przyjaznym środowisku?” i wiele innych.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia konferencji zebranych gości powitali: Lidia Wiszniewska - dyrektor Hotelu Radisson Blu piastująca również Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, Ania Stokłosa - architektka z Krakowa, współwłaścicielka Leśnego SPA,  Krystyna Janecka - sołtys wsi Bębło, wiceprezes Małopolskiej Izby Rolniczej. Prowadzącą część merytoryczną była Beata Sekuła, Redaktor Naczelna Magazynu WHY Story, pisarka, prezes Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna. Wspomagał ją Radosław Nosal – redaktor WHY Story.

poniedziałek, 27 listopad 2017 00:00

The Best & More 2017

 

22 listopada na Politechnice Warszawskiej odbyła się Konferencja pt. The Best & More: Biznes z ludzką twarzą - Człowiek i technologia w gospodarce przyszłości. Wydarzenie było zwieńczeniem programu zorganizowanego przez WHY Media Group, w którym nagrodzono firmy oraz instytucje oferujące produkty oraz świadczące usługi o najwyższej jakości, które działają aktywnie na polu społecznym.

Redakcja Magazynu WHY Story przeprowadziła Ogólnopolską Analizę Wyborów Konsumenckich The Best & More, w wyniku której nagrodę otrzymali producenci, usługodawcy oraz instytucje o najwyższej liczbie wskazań, a także wykazujące się cechami charakterystycznymi dla: CSR, innowacji, bezpieczeństwa oraz ekologii.

piątek, 20 styczeń 2017 06:01

Rozmowy z klasą przy lunchu

Rozmowy z klasą przy lunchu

Celem Projektu organizowanego przez Fundację Class Ladies przy współudziale Urzędu Miasta w Katowicach, pod nazwą "Rozmowy z klasą przy lunchu" jest przede wszystkim realizacja potrzeby wskazywanej wielokrotnie przez kobiety biznesu, dotyczącej chęci dzielenia się własnymi doświadczeniami, wspartej skutecznym kojarzeniem biznesowym i wymianą dobrych praktyk na poziomie eksperckim.

W trakcie spotkań, poruszamy tematy związane z różnymi dziedzinami nauki, kultury, sztuki, zdrowia oraz biznesu i otoczenia gospodarczego.

Kolejna XI edycja Dialogu Możliwości odbędzie się 8 czerwca, w godz. 18.00-21.00, w Laboratorium Biznesów Kreatywnych, które mieści się w budynku Demex przy ul. Hagera 41 w Zabrzu.

 

Dialog Możliwości organizowany jest w ramach Klastra Biznesów Kreatywnych. Projekt ten jest doskonałą okazją do przekazania doświadczeń osobom, które aktywnie i twórczo działają. Swoim doświadczeniem z naszą publicznością podzielili się do tej pory m.in.: Zbigniew Barecki, Aleksandra Brzoza, Zbigniew Nawrat, Adam Radzimski, Tomasz Lemański oraz Piotr Pytel.

 

Główną ideą projektu, którą przekazujemy podczas Dialogu, jest hasło "Od pasji do biznesu". Projekt promuje, wspiera oraz skupia osoby przedsiębiorcze. Daje doskonałą szansę na skuteczną promocję oraz wymianę wartościowych kontaktów. Jest impulsem do aktywnego działania.

Konferencja „ Innowacyjny Biznes Przyszłością”, organizowana jest w ramach Międzynarodowego Tygodnia Coachingu (International Coaching Week) przez International Coach Federation, organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo Handlową w Gliwicach, ICF Polska oddział Śląsk oraz HPR Group.

878 x90

Na Śląsku zaplanowaliśmy jeden, intensywny dzień wykładów, warsztatów i spotkań indywidualnych dnia 16 maja 2017 roku w godzinach od 9:00 do 15:00 w Hotelu Silvia przy ulicy Studziennej 8 w Gliwicach. Skorzystają osoby, zainteresowane rozwojem osobistym, coachowie a przede wszystkim przedstawiciele biznesu. Konferencję otworzy Prezydent M. Gliwice – Zygmynt Frankiewicz.

czwartek, 27 kwiecień 2017 09:55

Fotorelacja z uczty biznesowo-mentoringowej

P42101141Partnerzy oraz Prelegenci Konferencji

P42100191Karolina Hudowicz, Edyta Walęciak - Skórka - ICF Polska O/Śląsk, 

czwartek, 27 kwiecień 2017 08:46

Europejski Kongres Gospodarczy

ekg

Infrastruktura, budownictwo i inwestycje podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
10-12 maja 2017 r., Katowice

3 dni debat
700 prelegentów
8000 uczestników
Najważniejsze tematy

środa, 22 marzec 2017 14:27

IX Międzynarodowe Targi Turystyczne

IX Międzynarodowe Targi Turystyczne

Już tylko nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od IX Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej w Zabrzu. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 7 i 8 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. W tym roku partnerem Targów będzie region Vallagarina i miasto Rovereto z Włoch. Udział w targach potwierdzili już przedstawiciele instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Włoch. Jak co roku na odwiedzających czekać będzie wiele atrakcji, warsztatów, pokazów i degustacji.

 

W trakcie tegorocznej edycji targów będziemy mieli okazję poznać bliżej naszych południowych sąsiadów. Zabrze odwiedzi m.in. liczna grupa przyjaciół z Czech. Swoje atrakcje, historię i ofertę turystyczną zaprezentują: obszar turystyczny Nadodrze – Ziemia Krawarska (Poodří Moravské Kravařsko), region Jeseníky, miasto Nový Jičín, miasto Frenštát pod Radhoštěm, obszar Polabi (Zlatý pruh Polabí - Třináctá komnata), Morawy Wschodnie (Východní Morava), Muzeum Techniki w Brnie (Technické muzeum v Brně) oraz Browar Czarna Góra (Pivovar Černa Hora). Nie mniej atrakcyjnie zaprezentuje się z pewnością słowacki region Żylina. Turyści od lat doceniają wspaniałe góry tego regionu, średniowieczne zamki i doskonałą kuchnię.

Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swój udział w dziewiątej edycji Międzynarodowych Targów Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej, możemy znaleźć m.in.: Twierdzę Srebrna Góra, która jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska; Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, które mieści się w jedynym zachowanym w Polsce młynie papierniczym, którego powstanie datuje się na rok 1605; Zamek Lubownia ze Słowacji, który powstał na przełomie XIII i XIV wieku, na polecenie króla węgierskiego Andrzeja III, czy też Muzeum Archeologiczne i Rezerwat "Krzemionki" w Ostrowcu Świętokrzyskim – jeden z najlepiej zachowanych i największych zabytków pradziejowego górnictwa na świecie.

Gościem specjalnym tegorocznych Targów będzie Paolo Cozza, znany z programów telewizyjnych, takich jak: "Europa da się lubić", "Taniec z gwiazdami" Włoch mieszkający od kilkudziesięciu lat mieszkający w Polsce. Serdecznie zapraszamy do hali MOSiR na pokazy kulinarne prowadzone przez Pana Paolo Cozza, podczas których poznamy wspaniałą kuchnię włoską.

IX Międzynarodowym Targom Dziedzictwa Przemysłowego i Turystyki Podziemnej towarzyszyć będzie XIV Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego (6-7 kwietnia) organizowana od 2004 r. przez Miasto Zabrze.

 

20 marca w Teatrze „Bagatela” w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną edycję Programu: Kobieta Charyzmatyczna - w wydarzeniu udział wzięły Panie, które mają swoje pasje, a marzenia zamieniają w plany oraz konsekwentnie dążą do ich urzeczywistniania. Nie robią tego jednak kosztem innych – podkreśla Beata Sekuła, redaktor naczelna Magazynu WHY Story oraz prezes Stowarzyszenia: „Kobieta Charyzmatyczna” - Są kreatywne, przedsiębiorcze i zaradne życiowo. Potrafią dzielić się swoją wiedzą, dobrą energią i tym czym mogą. Zdarzają się im także potknięcia, napotykają na wiele wyzwań, jednak zawsze idą do przodu. Są realistkami, ale wierzą, że solidarność kobiet ma sens. Najbardziej jednak w życiu chcą kochać i być kochane, po prostu być szczęśliwe.

W trakcie Konferencji odbyły się trzy panele dyskusyjne, w których wzięły udział głównie tegoroczne Laureatki, a także mężczyźni wspierający ich działania.

PGR 8823

Fotografia: Laureatki Programu "Kobieta Charyzmatyczna" (Fot.Piotr Gajek)

wtorek, 21 marzec 2017 10:31

Targi edukacyjne w Żorach

Ucz się w Żorach - naprawdę warto!

Przed gimnazjalistami czas bardzo ważnych decyzji – wyboru przyszłej ścieżki kształcenie. Wszyscy, którzy jeszcze nie wiedzą jaką szkołę wybrać powinni wybrać się na Targi Edukacyjne, które już jutro odbędą się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Podczas Targów Edukacyjnych, które odbędą się we wtorek 21 marca zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna żorskich szkół ponadgimnazjalnych. Będzie można bliżej poznać kierunki kształcenia w następujących szkołach:

 

- I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki oraz Technikum nr 4 (Zespół Szkół Ogólnokształcących);

- II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Technikum nr 2 im. ks. prof. Józefa     Tischnera (Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera);

- III Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta oraz Liceum Plastyczne (Zespół Szkół nr 3);

- Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika;

- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

targi edukacyjne

Targi będą nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z kierunkami kształcenia oferowanymi przez żorskie szkoły, ale też do rozmowy z uczniami i nauczycielami, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące gimnazjalistów pytania i pomogą im w wyborze przyszłej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 9:00–12:00 w siedzibie CKZiU na os. Księ­cia Wła­dy­sła­wa 28 w Żorach.

Strona 1 z 4
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama