reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
Podróże i Obyczajowość > ludzie i tradycje
środa, 04 styczeń 2017 16:43

W 2017 roku sołectwo Drogomyśl obchodzi 550-lecie istnienia. Z tej też okazji odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych. Pierwsze przed nami – spektakl „Ojciec na wymowie” Jakuba Kornbluma, który będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę 7 stycznia o godz. 17.00 w Domu Zborowym w Drogomyślu.

koncert zespołu Dzień Dobry 2 1

To wyjątkowy rok dla Drogomyśla. W 2017 roku sołectwo obchodzi 550-lecie swojego istnienia. – Istnieje przypuszczenie, że Drogomyśl powstał już wcześniej, ale to z 1467 roku pochodzi pierwsza pisemna wzmianka na temat i tej daty się trzymamy. W związku z tym, w tym roku obchodzimy 550-lecie istnienia naszego sołectwa. Z tej tez okazji wszystkie imprezy odbywające się w roku jubileuszowym są pod szyldem tegoż jubileuszu. Rozpoczynamy obchody sztuką Jakuba Kornbluma – „Ojciec na wymowie”, na którą bardzo serdecznie zapraszam – mówi Zbigniew Podyma, sołtys Drogomysla.

czwartek, 07 kwiecień 2016 21:03

Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Romów w UMP.

termin:  piątek, 8 kwietnia br., w godzinach 15:00 do 16:30
miejsce: Sala Biała, UMP, plac Kolegiacki 17

W spotkaniu udział wezmą:
Jędrzej Solarski - zastępca Prezydenta Miasta Poznania
Anna Markowska - Prezes Fundacji Bahtałe Roma
Elżbieta Sokołowska - Dyrektor Domu Bretanii

W programie występy artystyczne: Mikosza Deki Czureja oraz uczniów Szkoły Muzycnej Fundacji Bahtałe  Roma, a także wystąpienie Marcela Courthiade (wykładowca języka i cywilizacji romskiej w Państwowym Instytucie Języków i Cywilizacji i Wschodu (INALCO) w Paryżu, komisarz ds. języka i praw językowych Międzynarodowej Unii Romów, niekwestionowany autorytet w sprawach romskich w Europie) oraz
Adama Bartosza (etnograf, romolog, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, twórca oryginalnej ekspozycji „Historia i kultura Cyganów/Romów”, obecnie uważanej za stałe „muzeum romskie”, autor książek o tematyce romskiej, inicjator Dni Pamięci Żydów Galicyjskich i Taboru Pamięci Romów, wykładowca kultury i historii Romów na Akademii Pedagogicznej w Krakowie i na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek Gypsy Lore Society oraz Stowarzyszenia Romów w Tarnowie.Spotanie w UMP odbywa się w ramach XXVI DNI KULTURY FRANCUSKIEJ I FRANKOFONII"FRANCJA ROMÓW" (2-14.04):
http://dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/imprezy-cykliczne/dni-kultury-francuskiej-i-frankofonii

Hanna Surma
rzecznik prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama