reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 11:22

48 KONKURS OFERT FUNDACJI WOŚP NA ZAKUP SPRZĘTU MEDYCZNEGO - 20 -21 czerwiec 2017 Konferencja prasowa

Opublikował 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W środę 21 czerwca Jerzy Owsiak poprowadzi w Warszawie konferencję prasową dotyczącą organizowanego w dniach 20-21 czerwca 48. Konkursu Ofert Fundacji WOŚP na zakup sprzętu medycznego. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje zakupić 854 urządzenia medyczne dla geriatrii, które trafią do 145 placówek medycznych w całej Polsce. Zakupy zostaną zrealizowane z wykorzystaniem środków zabranych podczas 25. Finału WOŚP.

 

wosp
Konferencja prasowa z udziałem zarządu Fundacji, a także zaproszonych gości, odbędzie się 21 czerwca godzinie o 12:00 w Hotelu Puławska Residence w Warszawie (ul. Puławska 361). Dziennikarze zainteresowani udziałem w wydarzeniu proszeni są o akredytację w bazie mediów WOŚP - www.media.wosp.org.pl


W dniach 20-21 czerwca odbędzie się 48. Konkurs Ofert WOŚP. Fundacja po raz kolejny będzie realizować zakupy dla geriatrii. Wśród urządzeń, które zostaną zakupione za środki z ostatniego Finału, są m.in.: wózki inwalidzkie, fotele kąpielowe, pionizatory, rotory czy pompy strzykawkowe.

- Geriatria wciąż potrzebuje wsparcia. To był bardzo dobry pomysł, kiedy przed pięcioma laty wspólnie z Zarządem Fundacji podjęliśmy decyzję o zbieraniu także na tę dziedzinę medycyny. Dzięki orkiestrowemu wsparciu udało się poprawić komfort wielu seniorów, którzy przebywają zarówno na oddziałach geriatrycznych, jak i w zakładach opiekuńczo-leczniczych. Dzięki wsparciu WOŚP codzienność polskiej geriatrii zmieniła się nie do poznania – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Fundacja WOŚP planuje zakupić:

- podnośniki – 48szt.
- wózki inwalidzkie – 400 szt.
- pompy strzykawkowe – 117 szt.
- PUR – 15 szt.
- pionizatory – 25 szt.
- rotory – 53 szt.
- fotele kąpielowe – 60 szt.
- aparaty do mierzenia ciśnienia – 65 szt.
- kardiomonitory – 47 szt.
- pulsoksymetry – 21 szt.
- densytometry – 3 szt.

- Zakupy te, to tak naprawdę największe braki z jakimi zmagają się placówki dla seniorów w naszym kraju – mówi Lidia Niedźwiedzka Owsiak dyrektor medyczny Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Lista ta jest zbudowana na podstawie próśb jakie wpływały do Fundacji. Właśnie dzięki nim i konsultacjom z ekspertami, tworzymy specyfikację na podstawie której zakupywane są urządzenia. Te z 48. Konkursu Ofert trafią do zakładów opiekuńczo leczniczych oraz na oddziały geriatryczne – dodaje dyrektor.

W pierwszym dniu Konkursu Ofert zakupione zostaną także holtery EKG w ramach środków zebranych podczas poprzedniego, 24. Finału WOŚP. co ostatecznie zamknie rozdysponowanie tych środków.

Czytany 199 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 sierpień 2017 15:18

Skomentuj

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji Administratora.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama