reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
piątek, 19 maj 2017 09:10

Rozwój technologii – praca z pasją

Opublikował 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Barbara Dyluś od 2008 roku koordynuje programy społecznego zaangażowania realizowane przez polski oddział firmy Microsoft (w tym programy grantowe oraz wsparcia technologicznego dla organizacji non-profit). Jest także realizatorką cyklu konferencji NGO Connection Day, YouthSpark Live, Tech4Good. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i ludźmi trzeciego sektora. W marcu 2017 r. została nagrodzona tytułem Kobieta Charyzmatyczna w kategorii Kobieta Społeczna.

 m2

 

Podstawą wspierania przez nas organizacji pozarządowych jest dostarczenie im zarówno oprogramowania, jak i i najnowszych usług z oferty chmurowej. Pomimo, że blisko 7000 organizacji w Polsce skorzystało już z tej formy wsparcia, to jeśli weźmiemy pod uwagę cały sektor , to na tym polu wciąż jest wiele do zrobienia – przyznaje pani Barbara Dyluś - dlatego szerzymy wiedzę, organizujemy spotkania i szkolenia oraz zachęcamy organizacje do wdrażania efektywnych rozwiązań technologicznych. 

PGR 8398

Jak przekonuje – jeśli organizacja ma sprawnie funkcjonować, musi działać tak jak normalna firma. - Blisko 10 lat kooperacji z tym sektorem pozwoliło mi zdobyć niezbędne doświadczenie ale równocześnie nieustannie jestem pod wrażeniem działań fundacji i stowarzyszeń, których działania wynikają z głębokiej potrzeby niesienia pomocy innym. Szczególnie cenię te organizacje, które w trakcie często imponującego rozwoju nie zatraciły swojej misji, świeżości działania i entuzjazmu. To właśnie współpraca z takimi organizacjami dostarcza mi najwięcej osobistej satysfakcji – deklaruje Barbara Dyluś.

  

m4

Na co dzień ma okazję i niezwykłą przyjemność współpracować z najbardziej znanymi polskimi organizacjami, takimi jak: PAH, Stowarzyszenie WIOSNA, FRSI, SOS Wioski Dziecięce, ZHP, OSP, i wieloma innymi, jednak jeden z najbardziej innowacyjnych projektów miała okazję zrealizować z wywodzącą się ze Śląska Fundacją ISKIERKA, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową, a także ich rodzin. Zna ich działania właściwie „od zawsze”, jednak dopiero w 2010 roku przy okazji wprowadzenia na rynek technologii Kinect pojawiła się niezwykła szansa na współpracę. Pracownicy i wolontariusze związani z ISKIERKĄ pomagają „oswoić” chorobę, sięgając po niekonwencjonalne metody, co świetnie sprawdziło się we wspólnie zrealizowanym projekcie innowacyjnego zastosowania technologii Kinect w rehabilitacji. - Czekaliśmy na to wszyscy, to było wielkie wydarzenie na rynku, ale w tamtym momencie także bardzo wizjonerskie rozwiązanie. Okazało się, że osoby z fundacji nie tylko wiedziały jak zastosować to rozwiązanie do pracy z dziećmi w klinicznych oddziałach onkologicznych, ale potrafiły przekonać do pracy z tą technologią zarówno lekarzy, jak i rehabilitantów (dzieci nie trzeba było przekonywać

logomicrosoft

 Natalia Doległo 

Beata Sekuła

Czytany 326 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 czerwiec 2017 15:52

Skomentuj

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji Administratora.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama