reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 372
poniedziałek, 10 kwiecień 2017 12:14

7 rocznica katastrofy smoleńskiej

Opublikowane przez 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Trwaja obchody 7 rocznicy katarstrofy smoleńskiej.Teren przed Pałacem Prezydenckim jest odgrodzony. Podejść  można tylko po okazaniu specjalnej przepustki albo zaproszenia.
 
Przed budynkiem ustawione są zdjęcia pary prezydenckiej - Marii i Lecha Kaczyńskich, ok. dwumetrowy drewniany krzyż oraz białe i czerwone znicze ułożone w kształt krzyża.Na telebimach wyświetlany jest film Joanny Lichockiej "Przebudzenie". Jego bohaterowie – osoby, które w dzień katastrofy gromadziły się na Krakowskim Przedmieściu – wspominają m.in. wydarzenia sprzed siedmiu lat: atmosferę, reakcje, emocje, ale także kontrowersje wokół krzyża postawionego przez harcerzy.

W południe zaplanowano modlitwę Anioł Pański, ok. godz. 15 - Koronkę do Miłosierdzia Bożego; do późnego popołudnia na telebimie wyświetlane mają być również inne filmy dotyczące katastrofy, ma odbyć się również koncert.

Od strony Placu Zamkowego stoją kilkuosobowe grupy Obywateli.

Miejsce  uroczystości odgradza kilkudziesięcioosobowa grupa policjantów. Na skwerze przy ul. Karowej ustawiono transparenty przypominające m.in. wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego o roli Trybunału Konstytucyjnego.

Czytany 214 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 kwiecień 2017 12:22

Skomentuj

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji Administratora.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama