reklama
Magazyn WhyStory logo
reklama
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 372
środa, 17 maj 2017 09:11

Narodowy Bank Polski wyróżniony!

Opublikował 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Banknot o nominale 20 złotych „1050-lecie Chrztu Polski”, wyemitowany przez Narodowy Bank Polski i wydrukowany przez PWPW S.A. został uznany za najlepszy banknot kolekcjonerski na świecie.

 

To prestiżowe wyróżnienie przyznano podczas tegorocznej Currency Conference, która odbywa się w dniach 14-17 maja w Kuala Lumpur.W imieniu PWPW S.A. wyróżnienie odebrał dyrektor Pionu Banknotów i Druków Zabezpieczonych - Piotr

 

Wojcieszek.Currency Conference to organizowane od 1992 r. coroczne wydarzenie skupiające przedstawicieli banków centralnych, instytucji finansowych i innych podmiotów zaangażowanych w politykę monetarną i przemysł związany z papierami wartościowymi na całym świecie.To samo wyróżnienie otrzymał również Bank Centralny Chin za banknot 100-yuanowy. Nagroda, przyznawana przez International Association of Currency Affairs (IACA), jest jedną z najbardziej cenionych w branży producentów banknotów.

Nagroda przyznana Narodowemu Bankowi Polskiemu jest kolejnym wyróżnieniem dla banknotów emitowanych przez NBP i wyprodukowanych przez PWPW S.A.Dwa lata temu nagrodzony został banknot na podłożu polimerowym z okazji „Setnej rocznicy utworzenia Legionów Polskich”.W tym roku, do nagrody IACA za najlepszy banknot promocyjny nominowany został także banknot promocyjny „Szachy”, prezentujący najnowsze technologie używane w PWPW S.A.

 

Czytany 238 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 maj 2017 09:19

Skomentuj

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji Administratora.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama